Ana SayfaHaberlerEmmy heyecanı başladı! İşte en çok adaylığı olanlar

Emmy heyecanı başladı! İşte en çok adaylığı olanlar

Televizyon dünyasının Oscar’ı sayılan Emmy Ödülleri’nin bu yılki adayları belli oldu. Peki birden çok kategoride ödül için yarışan yapımlar hangileri? 

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Son bir yıldır ekran başında soluksuz izlediğimiz, hatta yeni sezonu bir an önce gelse diye sabırsızlıklık beklediğimiz televizyon serileri sıkı bir ödül yarışına girdi. 12 Eylül’de sahiplerini bulacak olan Emmy Ödülleri‘ne aday olan yapımlar ve isimler açıklandı. Tabii ki dizi fanlarının da çok iyi tahmin edeceği üzere söz konusu ödül olunca “Succession” ve “Ted Lasso” başa baş gidiyor. Birden çok kategoride adaylığı bulunan ve son bir yıla damgasını vuran yapımları yeniden hatırlayıp tahminlerimizi bir köşeye yazmaya başlayalım.

“Succession”

Bir yapıma başarılı diyebilmemiz için birçok etkenin bir araya gelip mükemmelliği yakalaması gerekiyor. Medya imparatoru Roy ailesinin entrikalarını, para, güç ve siyaset üçgeninde ele alanSuccession hem sağlam senaryosu hem de kurgusuyla bunu en iyi başaran yapımlardan biri. Haliyle En İyi Drama Dizisi başta olmak üzere Emmy Ödülleri’nde bu yıl 25 adaylığı bulunmasına şaşırmamak lazım.

“Ted Lasso”

“Succession”ın hemen ardından 20 kategoride adaylığı bulunan ve geçen yıl da En İyi Komedi Dizisi dahil olmak üzere yedi Emmy Ödülü’ne layık görülen “Ted Lasso” geliyor. Futbol antrenörü Ted Lasso‘nun başından geçenleri ekranlara yansıtan sitcom geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olmuştu.

“The White Lotus”

HBO’nun “The White Lotus” adlı dizisi ilk sezonuyla öyle bir başarı yakaladı ki bu yıl Emmy Ödülleri’nde toplam 17 adaylığı bulunuyor. Hawaii’deki bir otelin misafirleri üstünden şekillenen dizinin özellikle senaryosu oldukça başarılı.

“Only Murders in the Building” 

Steve Martin, Martin Short ve Selena Gomez‘in bir araya gelmesiyle izleyenleri gülmekten kırıp geçiren bir yapım olan “Only Murders in the Building”, Emmy Ödülleri’nde 17 dalda aday gösterilerek televizyon serileri arasında hızla yükselişe geçen yapımlardan bir diğeri oldu.

“Hacks”

HBO Max’in komedi-drama türündeki yeni yapımı “Hacks”Emmy Ödülleri‘nde kıyasıya rekabetin içine giren bir diğer yapım. “The White Lotus” ve “Only Murders in the Building” gibi 17 farklı kategoride adaylığı bulunan dizi, popüler günlerini geride bırakan ve tekrardan başarıyı yakalamaya çalışan komedyen Deborah Vance‘nin hikayesini konu ediniyor.

“Euphoria”

“Euphoria” neredeee dediğinizi duyar gibiyiz. Listemizin en sonunda bu yılki Emmy Ödülleri’nde 16 adaylığı bulunan Euphoriayer alıyor. En İyi Drama Dizisi ödülünü bu zorlu rakipleri arasından sıyrılıp alır mı bilemeyiz ama kalbimiz Zendaya‘dan yana. Çünkü kendisinin drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne adaylığı bulunmasının yanı sıra en geç yapımcı olarak bu kategoride de aday gösterilmesi 25 yaşındaki Zendaya‘yı ayakta alkışlamamıza vesile oluyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR