Ana SayfaHaberlerEmmy Yaratıcı Sanatlar Ödülleri sahiplerini buldu

Emmy Yaratıcı Sanatlar Ödülleri sahiplerini buldu

Emmy Ödülleri’ne sayılı gün kalmışken Emmy Yaratıcı Sanatlar Ödülleri sahiplerini buldu. Gecenin yıldızı ise Adele oldu. 

12 Eylül gecesi gerçekleşecek olan Emmy Ödülleri öncesinde Emmy Yaratıcı Sanat Ödülleri açıklandı. Kamera arkasındaki sanatsal ve teknik alandaki kahramanları ödüllendiren Emmy Yaratıcı Sanat Ödülleri, hafta sonu iki ayrı seremoniyle gerçekleşti. Ödül alan yapımlar arasında ise tahmin edeceğiniz üzere Emmy’de de çok sayıda adaylığı bulunan “Euphoria”, “The White Lotus” ve “Stranger Things” bulunuyor. HBO ve HBO Max dizileri farklı dallarda toplamda 25 ödüle layık görülürken, Netflix de “Stranger Things” dahil olmak üzere kendi yapımlarıyla 23 ödül aldı.

Törene damgasını vuran isim ise Adele oldu. Sanatçının CBS’te yayınlanan “Adele: One Night Only” yayını ve Peter Jackson‘ın The Beatles: Get Back” belgeseli toplamda beş ödüle layık görüldü. Ayrıca Paul McCartney, Ringo Starr, Adele ve Eminem ilk Emmy’lerini alarak EGOT unvanına bir adım daha yaklaştılar. Tony ödülünü de günün birinde kazandıkları tatilde hem Emmy, hem Grammy, hem Oscar hem de Tony’i alanlara verilen EGOT unvanına sahip olacaklar.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR