Ana SayfaMüzikEn popüler 7 anime şarkısı

En popüler 7 anime şarkısı

J-pop türüne yakın olan anime şarkılarının son yıllardaki yükselişi dikkatimizden kaçmadı. İşte en sevilen animelerin açılış şarkıları.

“Anime” ve “song” kelimelerinin birleşiminden oluşan ve “anison” olarak adlandırılan anime şarkılarının geçmişi tahmin ettiğinizden çok daha eskilere dayanıyor. Günümüzde ise özellikle Z jenerasyonunun animelere duyduğu ilginin artması ve J-pop’un da yükselişe geçmesiyle birlikte anime şarkıları daha da popüler hale geldi ve janrı bambaşka bir noktaya taşıdı. Hatta bugün Netflix’te yayınlanmaya başlayan “LiSA Another Great Day” belgeselinin odak noktası olan Japon şarkıcı LiSA da birçok anime için yaptığı şarkılarla bugünkü şöhretine kavuştu. Gelin son zamanların en dikkat çeken anime şarkılarını birlikte keşfedelim.

‘Gurenge’ (“Demon Slayer” opening 1)

LiSA‘nın Demon Slayer” anime serisi için yaptığı ‘Gurenge’ şarkısı 2020 yılında çıktığında bir rekora imza attı ve şarkı yayınlandığı gibi 1 milyon indirmeye ulaşmıştı.

‘Shinzou wo Sasageyo’ (“Attack on Titan” opening 3)

Japon müzik grubu Linked Horizon‘un seslendirdiği ‘Shinzou wo Sasageyo’, “Attack on Titan” anime serisinin en dikkat çeken parçalarından biri.

‘Blue Bird’ (“Naruto: Shippuden” opening 3)

Masashi Kishimoto tarafından yaratılan ve animeler arasında oldukça popüler olan “Naruto: Shippuden”de yer alan birçok hit parça bulunuyor ama ‘Blue Bird’ seriyle özdeşleşen parçalardan biri haline geldi.

‘Kaikai Kitan’ (“Jujutsu Kaisen” opening 1)

Eve‘in aynı adlı albümde de yer alan ‘Kaikai Kitan’, Jujutsu Kaisen” manga serisinin aynı isimle uyarlanan animesinin hit şarkılarından biri.

‘Hikaru Nara’ (“Your Lie in April” opening 1)

Naoshi Arakawa tarafından yazılan bir manga serisi olan “Shigatsu wa Kimi no Uso” ya da İngilizce adıyla “Your Lie in April”ın açılış şarkısı ‘Hikaru Nara’ Goose House tarafından seslendirildi.

‘Black Catcher’ (“Black Clover” opening 10)

Manga serisi “Black Clover”ın anime uyarlamasının yanı sıra yapım aşamasında bir filmi de bulunuyor. Video oyunu da yapılan serinin öne çıkan şarkısı ise Vickeblanka‘nın seslendirdiği ‘Black Catcher’.

‘We Are!’ (“One Piece” opening 1)

Şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy ve mürettabatının maceralarını konu edinen “One Piece”in açılış şarkısı ‘We Are!’ şarkıcı Hiroshi Kitadani imzası taşıyor.

Destekleri için Derin Ongan’a teşekkürler!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR