Ana SayfaalternatifEngin Sevik'ten ilk solo şarkı: "Rest"

Engin Sevik’ten ilk solo şarkı: “Rest”

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubundan tanıdığımız Engin Sevik, ilk solo şarkısı “Rest”i dinleyicilerle buluşturdu.

Uzun zamandır sesi çıkmayan Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu elemanlarından gitarist Engin Sevik, Kaan Boşnak’ın ardından ekipten solo çalışmasını yayınlayan ikinci üye oldu.

Profesyonel müzik kariyerine 2012 yılında Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu ile başlayan Engin Sevik, Evdekilere Selam  ve Otoban Sıcağı albümlerinde elektrik gitar, Akustik Travma albümünde elektrik gitar, keyboard ve synthesizer çalarak katkı sağladı.

Bunların yanı sıra yine düzenlemelerinde yer aldığı Kaş, Ne Farkeder, Canavar, Sandal, Boş Gemiler ve Kazılı Kuyum teklilerinde elektrik gitar, keyboard ve synthesizer enstrümanları ile çok yönlü müzisyenliğini dinleyiciye kanıtladı.

2021 yılında ise solo müzik kariyerine ilk adımını atmaya karar veren Engin Sevik; söz, müzik, düzenleme ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ilk teklisi “Rest” ile kendine has tarzını sonunda bizlerle buluşturuyor. Mix’ini Tahsin Güngör Aktürk’ün yaptığı şarkının mastering’inde ise Yiğit Okyay Pekdemir imzası bulunuyor.

Engin Sevik’in Rest şarkısı 21 Nisan’da tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşurken, Amaia Otaola tarafından hazırlanan lyric videosu da Sony Music Türkiye YouTube kanalında yayında olacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR