Ana SayfaelektronikErdem Tunalı: "Bir zamanlar dans ederdik!"

Erdem Tunalı: “Bir zamanlar dans ederdik!”

Monality, Subgreen, ve Post gruplarindan tanidigimiz Erdem Tunalı, downtempo bir dans müziği olarak bestelediği “We Were Dancing” şarkısını yayınladı.

“We Were Dancing”, içinde yaşadığımız döneme itafen, nostaljik, melankolik ve romantik duygularla bezenmiş bir downtempo dans müziği.

Monality, Subgreen, ve Post gruplarindan tanidigimiz Erdem Tunali’nin solo olarak çıkardığı  ikinci single: ‘We Were Dancing’, Noiseist etiketiyle digital platformlarda yayinlandi.  İlk single’ında Istanbul Sessions  grubunun kurucusu saksafoncu Ilhan Ersahin ile bir araya gelen Erdem Tunalı, ikinci single’ında vokalist Ekin Özbey ve ünlü caz saksafonisti Tamer Temel ile çalıştı. 

Sarkinin kolaj görüntülerden oluşan video klibinin yönetmenliğini Özge Tunalı ve Erdem Tunalı yaptı. Kapak görselinde ise sanatçı Halil Vuruoğlu’nun Ali Koç koleksiyonuna ait Self&Ego adlı resmi kullanıldı. 

Toplamda 4 parcadan olusan single ‘We Were Dancing’ ‘in remixlerini Portecho’dan tanığımız Tan Tunçağ’ın diğer grubu Cava Grande, Netam ve Barış K yaptı. Geçtiğimiz sene elektronik muzik festivali  Sonar Festivalde ana sahnede çalan Erdem Tunalı, yeni albüm  çalışmalarına devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR