Ana SayfaakustikErkin Arslan ve Buray'dan 10 Kasım'a özel: "1938"

Erkin Arslan ve Buray’dan 10 Kasım’a özel: “1938”

Erkin Arslan ve Buray, 10 Kasım’a özel olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için “1938” adını verdikleri bir şarkı yaptı.

Müzik dünyasındaki üretkenliği ile dikkat çeken piyanist, besteci ve söz yazarı Erkin Arslan, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Buray ile birlikte stüdyoya girdi. İkilinin “1938” adını verdiği şarkı, Atatürk’ün ölümsüzleştiği 10 Kasım tarihinde tüm dijital platformlarla birlikte ulusal radyolarda müzikseverlerle buluşuyor.

Sözü ve müziği Erkin Arslan’a ait olan ”1938” adlı esere hem müzikal hem de duygusal anlamda hayat veren başarılı sanatçılar, zamanın çok ötesinde bir eserin parçası olmaktan ötürü apayrı bir gurur yaşadıklarını dile getirdiler. Arşiv niteliğindeki müzikal çalışmanın temellerini Atatürk’ün de bir dönem konakladığı Pera Palace Hotel’de atan ikili, fotoğraf çekimleri içinde yine aynı mekanı tercih ederek Gazi Mustafa Kemal’in ayak izlerinin bulunduğu tarihi mekanın büyülü atmosferinde objektif karşısına geçtiler.

BURAY BANNER

10 Kasım sabahı tüm dijital platformlarla birlikte ulusal radyolarda yayınlanacak olan ”1938” ile genç kuşakların Mustafa Kemal özlemine ve sevgisine tercüman olmayı hedefleyen Erkin Arslan ve Buray, yayınladıkları bu eser ile tarihe de bir not düşmek istediklerini ifade ettiler.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR