Ana SayfacazEsra Zeynep Yücel Ethnique 26 Kasım'da Zorlu PSM'de

Esra Zeynep Yücel Ethnique 26 Kasım’da Zorlu PSM’de

Son dönemin önemli caz müzik yorumcularından Esra Zeynep Yücel, “Esra Zeynep Yücel Ethnique” adlı projesini ilk kez Zorlu’da görücüye çıkarıyor. Konser 26 Kasım cuma günü gerçekleşecek.

Stanford Jazz Akademisi’ne kabul edilen müzisyenlerden Esra Zeynep Yücel, Jazz Akademisi’ndeki eğitimi boyunca Madeline Eastman, Kate McGary ve Lisa Fisher gibi değerli isimlerle çalıştı. 2019 yılında Washington DC’de, Amerikalı değerli müzisyenlerle, Lena Seikaly’nin prodüktörlüğünde Dear Frank adlı albümünü kaydedip yayınlayan Yücel, New England Conservatory’ndeki Jazz bölümünün başında yer alan Domimique Eade ile çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Türkiye ve Amerika’dan farklı müzisyenler ile çalışmanın kendisini beslediğini dile getiren sanatçı her projesinde müziğin ortak dilini kullanarak başarılı işlere imza atıyor.

Esra Zeynep Yücel, en son yayınladığı Misafir albümü ile türkülerimizi etnik enstrümanlarla birlikte yorumladığı, evrensel bir albüm yayınlayarak adından söz ettirmişti. Dikkat çeken tarzı, yurtiçi-yurtdışındaki performansları ve proje albümleri ile müzik kariyerine devam eden Esra Zeynep Yücel, şimdi de caz ve etnik müziği harmanlayarak yeni bir repertuar hazırladı. Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla “Esra Zeynep Yücel Ethnique” 26 Kasım’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesinde İstanbullu müzikseverler ile buluşacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR