Ana SayfaalternatifEvrencan Gündüz'den yeni bir hikâye: "Bozacı"

Evrencan Gündüz’den yeni bir hikâye: “Bozacı”

Geçen yaz yayınladığı ‘Anadolu Funk: Vol 1’ den sonra üretimlerine devam eden Evrencan Gündüz Nisan 2022’de de ‘Anadolu Funk: Volume 2’yu müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Albümün habercisi ‘Bozacı’ ise çıkış parçası olarak çoktan hazır. 10 Aralık’ta dinleyici ile buluşacak ‘Bozacı’ gitar, davul, perküsyon, saksafon, trombon ve trompet gibi batılı enstrümanlarla bağlamayı bir araya getiriyor.

EVRENCANGUDUZ

Reggae türündeki şarkının girişinde mahalleden geçen bir bozacı ile yaşanan diyalog ise kurgu değil, tamamen gerçek! Tesadüfen kaydedilen bu konuşmalar İstanbul sokaklarının kış gecelerindeki bozacı geleneğini bir kez daha hatırlatıyor ve şarkıya renk katıyor.

Evrencan Gündüz kendi yazdığı şarkıyı şu sözlerle anlatıyor: “Bozacı çoğu insanın anılarının vazgeçilmez bir parçası. Gece gündüz demeden çalışan emekçi halkımızın daha çok hatırlanmasını misyon edinen ‘Anadolu Funk’ albüm serisi, şimdi de mahallelerde sokak sokak gezerek ekmeğini kazanan, aşık bir bozacı ve onun dertleri hakkında.” Şarkıda aşkından tutuşan ama sevdiği kıza derdini anlatamayan bozacı için tüm mahalle seferber oluyor. Sonunda bozacının imdadına Evrencan yetişiyor ve hislerine tercüman oluyor. Şarkı mahalle kültürünün şehirlere kattığı değeri ve samimiyeti yüceltiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR