Evrencan Gündüz’ün Oyuncu Naz Özgülüş ile seslendirdiği ‘Kesso’ bugün yayında

Evrencan Gündüz geçen yaz çıkardığı “Anadolu Funk: Vol 1”den yayınladığı ‘Bozacı’ ve ‘Bir Öyle Bir Böyle (Jimi Hendrix)’nin ardından bu kez ‘Kesso’yu dinleyenleri ile tanıştırıyor.

‘Kesso’ şarkısının fikri, 2019‘da bir Haziran sabahı, Evrencan’ın, “Keşke ‘Yeni Bir Şarkı’nın çocuğu bir şarkı olsa” demesiyle ortaya çıkmış ve Naz Özgülüş ile konuşurken birden Kesso’nun nakaratı belirmeye ve parça ortaya çıkmaya başlamış.

Evrencan ve Naz “Dünyevi dillerde okunduğunda sanki bir anlamı yokmuş gibi gözüken, fakat söylemeye başladığında tüm kalpleri evrensel bir dile dönüştüren, çocukların saf ve pür enerjisini taşıyan ve çocuklardan alınan ilhamla ortaya çıkardığımız bu şarkı, sürekli ve birlikte söylendiğinde dünyayı daha da güzel bir yer haline getirecek. Şarkının sözleri, her canı sevmeye, saygı göstermeye, bir olmaya, büyüyerek çoğalmaya ve hep yeniden başlamaya davet ediyor. Bu şarkı Dünyamızın içinde bulunduğu kaotik durumu en saf ve pür hislerle temizlemeye niyet ediyor. Tüm çocuklara, gençlere, içindeki çocuğu sevgiyle büyüten yaş almışlara yani tüm canlara bu şarkı armağan olsun” diyor.

Biz Dergy ekibi olarak keyifle dinledik, bakalım sizler ne düşüneceksiniz?