Ana SayfaalternatifExisteins ilk single'ları "Evreni" ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor

Existeins ilk single’ları “Evreni” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor

Türkiye’nin yeni progressive trip-hop grubu Existeins 15 Ekim’de ilk teklisi “Evreni” ile müzik yolculuğuna başladı.

2018 yılında Gökçer Güngören (composer) ve Aybüke Solak (composer) tarafından kurulan grup 2019′ da Alper Erdoğuk (vokal) ‘un katılması ile şu anki halini aldı.

Grubun elektronik, new wave, progressive rock ve trip-hop esintilerinden oluşan albümleri Mother Part I, yıl sonuna kadar müzikseverlerle buluşacak. 

Türkçe ve İngilizce sözlü şarkıların yer aldığı Mother albümü, genel olarak toplumsal konuları ele alıyor. En çok King Crimson, Enigma, Massive Attack ve Depeche Mode’den etkilenen grup, soundlarını oluştururken Türk ezgilerinden de yararlanıyor. 

Bir yılı aşkın bir süredir devam eden stüdyo çalışmaları, yakın aile bireylerinin kaybı ve pandemi ile aksamış olsa da albüm, 2020 bitmeden bütün müzik platformlarında yerini alacak.

Grubun ilk videosu “Evreni” şarkısına çekildi. Klipte kadın cinayetlerine dikkat çekmek isteyen grup, evrensel boyutta artış gösteren şiddet eğilimini irdeliyor. 

Albümlerini bütün annelere ve şiddet görmüş kadınlara adayan Existeins, global müzik piyasasını da zorlayacak cesur şarkılar ve klipler için yola çıkmaya hazır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR