Ana SayfaalternatifEylül ilk albümü Dokuzuncu Dünya Savaşı'nı yayınladı

Eylül ilk albümü Dokuzuncu Dünya Savaşı’nı yayınladı

Alternatif müziğin yetenekli isimlerinden Eylül; ilk albümü Dokuzuncu Dünya Savaşı‘nı DMPG etiketiyle yayınladı.

Yerli alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Eylül, ilk albümü Dokuzuncu Dünya Savaşı’nı yayınladı. Genç sanatçı, albümünü şu sözlerle anlattı:

“Dokuzuncu Dünya Savaşı, aklımın içindeki soyutlar ve yanı başımdaki somutlarla barışma uğraşımın hikayesidir. Yargı ve öfke üzerinden ilişkilenmenin iyice normalleştiği bu zamanlarda, sırf birbirimizle değil, kendimizle de iyi geçinmek çok zor. Zor olanı seçmenin, kendini kabul ettikten sonra, maruz kaldığın karanlığı, ışığa çevirmeye çalışmak olduğuna inanıyorum. Bireysel veya kitlesel kırılımların yoğunluğu- ardından gelecek şifanın habercisidir. Yolumuz boyunca, kendimizi anladıkça başka insanları, insanları anladıkça da hayatı daha iyi anlıyoruz bence. Hepimizin, birbirimizin savaşlarından güç alması dileğiyle.”

Albümdeki tüm şarkıların söz, müzik ve prodüksiyonu Eylül’e ait. Mix ve mastering’i Xtaso imzalı olan albümün artwork’ünü de İrem Alkan üstlendi.

Eylül Çekirge, 19 Eylül 1992 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim yıllarında piyano eğitimi ve müzik teorisi dersleri ve daha sonraları da okul bandosunda yer alarak müzik yolculuğuna başladı. Üniversite yıllarına kadar eğitimini Ankara’da sürdüren Eylül Çekirge, Nottingham Üniversitesi’nde Felsefe üzerine Lisans eğitimi aldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR