Ana SayfaalternatifEzginin Günlüğü’nün 40 yıllık şarkılarında sürpriz buluşma

Ezginin Günlüğü’nün 40 yıllık şarkılarında sürpriz buluşma

Müzikal yolculuğuna 80’li yıllarda başlayan, Türkçe müziğin efsane gruplarından Ezginin Günlüğü’nün hafızlara kazınan eserlerini 20 sanatçı seslendirdi.

Ezginin Günlüğü, 40 Yıllık Şarkılar albümü Mayıs ayında dinleyici ile buluşacak. Albümde her bir Ezginin Günlüğü şarkısı farklı bir sanatçı tarafından seslendirildi.

DokuzSekiz Müzik yapımcılığında, bir yılı aşkın bir sürede hazırlanan albümde Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık yer aldı.

İLK SINGLE DOLU KADEHİ TERS TUT’TAN

Artist Photo

Albümde yer alan ve Dolu Kadehi Ters Tut’un seslendirdiği “Duvar”, 17 Nisan’da klibiyle birlikte yayınlanacak. “Duvar”, müzikal yolculuklarını başından beri tam bağımsız yürüten ikilinin ilk cover çalışması olacak. Parçanın düzenlenmesi Dolu Kadehi Ters Tut’a; vokalleri Uğurhan Özay’a; gitarları, prodüksiyonu ve mix’i ise Mürsel Oğulcan Ava’ya ait.
Bu Cuma klibiyle yayınlanacak olan “Duvar”ın yönetmenliğini ise Tunahan E. Bilgin üstlendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR