Ana SayfaHaberlerEzhel: "Ekmeğini çıkaran rapçilerle gurur duyuyorum"

Ezhel: “Ekmeğini çıkaran rapçilerle gurur duyuyorum”

Türkçe rap sahnesinin en sevilen isimlerinden Ezhel, “Ekmeğini çıkaran rapçilerle gurur duyuyorum, sorunlarımız olsa da hepsi birer savaşçı” dedi.

Murda ile birlikte kaydettiği son albümü Made in Turkey ile dikkatleri çeken Ezhel, Almanya’nın ünlü kanalı 16 Bars’ta Stephanie Karl’ın konuğu oldu. Berlin’e yerleşen Ezhel, “Sorunlarımız olsa bile her Türk rapçi benim için savaşçı gibidir” dedi.

https://www.instagram.com/p/CFKPlRlH8dA/

İşte Ezhel röportajından çarpıcı bir bölüm:

“Rap Türkiye’ye Alman grup Cartel ile geldiğinde, onlar 90’larda bunu başaran ilk kişilerdi. Stadyumları doldurdular. Yıllar sonra, Ceza’nın zamanları geldi. Ama sonra rap tekrar biraz daha soldu. Ama şimdi, sanki çok fazla. Bu artık bir hareket. Türkiye’deki tüm rap sahnesi bir hareket. Bu yüzden bir şeyler yapmaya çalışan, ekmeğini çıkaran her Türk rapçi ile gurur duyuyorum. Sorunlarımız olsa bile her Türk rapçi benim için bir savaşçı gibidir. Türkiye’deki tek rapçi ben olayım diye bir şey yok. Ben öyle biri değilim. Ben bir hip hop hayranıyım. Kültürün dışında kalan insanların kazanç için rap yapmalarını sevmiyorum.”

BAŞTA MEDYA RAPÇİLERLE ALAY EDİYORDU

“Türkiye’de rap sevmek suçlu bir zevk (dirty pleasure) gibi. Medya bizimle alay ediyordu. Rap ancak çocukça bir şeydi ya da reklam müziği olabilirdi. Ama şimdi oyun değişti. Pop sanatçılarının lirikal olarak yapamayacağı şeyler var. Rap daha açık, daha çiğ, daha dürüst. Şimdi onlar da bir rapçinin perspektifinden söylemek istiyorlar.”

Röportajın tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR