Ana SayfarapEzhel: "Gurbet dönememekmiş, şimdi anladım"

Ezhel: “Gurbet dönememekmiş, şimdi anladım”

Rap dünyasının başarılarıyla adından söz ettiren ismi Ezhel, Türkiye’yi çok özlediğini söyledi: “Gurbet dönemeyince gurbet oluyormuş.”

Ezhel Clubhouse’da katıldığı “Gurbetten Boğaziçi’ne” odasında Ankara’yı çok özlediğini dile getirdi:

“Kendimizi tanımak için ülkeye dışardan bakmak lazım. Hayatımın çoğunu Ankara’da geçirdim arkadaşlarım Erasmus’a gitmişti, ben gidemedim. Benim için Almanya son durak değil. Gezmek, deneyimlemek istiyorum. Gurbet dönemeyince gurbet oluyormuş. Buraya gelmek ayrı mesele dönmek ayrı mesele. Dönememekmiş gurbet… Ben de onu şimdi anlıyorum. Ama döndüğüm zaman bilmiyorum ne yapacağımı. Ankara’ya gidip arkadaşlarımla sohbet etmek istiyorum.”

Ünlü MC, birkaç gün önce Berlin’de Boğaziçi Üniversitesi protestolarına katılmış ve “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” demişti: “Yaşamaya, varolmaya çalışıyoruz. Kendimizi ifade etmekte zorlanıyoruz. Ağzımızı bile açamaz hale geldik.”

Ezhel sonrasında paylaştığı hikâyesinde de “Aşağı bakmayacağız, beraberce yaşamayı öğrenecek, cehaleti yok edecek ve bu yüce vatanın her rengini, her insanını, her dilini seveceğiz. Vatan her şeyi ile sevilir” cümlelerini kaleme almıştı.

ezhel banner

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR