Ana SayfaHaberlerEzhel’den yeni bir şarkı daha: ‘Paspartu’

Ezhel’den yeni bir şarkı daha: ‘Paspartu’

Ezhel, yılın başında yayınladığı ‘Kuğulu Park’ın ardından çok zaman geçmeden sevenleriyle yeni şarkısı ‘Paspartu’yu paylaştı.

Türkçe rap dünyasının yıldızı Ezhel durmadan üretmeye devam ediyor. ‘Kuğulu Park’ adlı teklisiyle yıla müthiş bir giriş yapan sanatçı hayranlarını fazla bekletmiyor. Bu sabah yayınlanan yeni teklisi ‘Paspartu’ yine tam Ezhel’in tarzını yansıtan güçlü sözleri ve akış içi geçişleriyle birlikte birden fazla parçayı içeren kompleks bir şarkı. Şarkının en ilgi çekici yanlarından biriyse açılışta Âşık Mahzuni Şerif’in konuşmasından bir bölümün kullanılması.

‘Paspartu’nun açılışında kullanılan kesitte Mahzuni Şerif’in Köln’de kaldığı 1969 yılında yaptığı bir konuşmanın kaydını duyuyoruz. Nakaratta tekrarlayan “Ankara derler oraya” cümlesinin de alındığı aynı konuşmayı girişte Mahzuni Şerif’e ait ses kaydından dinliyoruz:

“Ey dostlarım benim!
On kuruşa insanların sıçtığı boku temizleyen dostlar!
Memleketin sırtında on bin on bin alanlar,
Sizi aldatıyorlar insanlar”

Dört buçuk dakikalık süresi içinde dinleyeni birden fazla kapıdan geçiriyormuş gibi hissettiren kurgusuyla ‘Paspartu’ sanatçının yine ülke gündemine dair güçlü yorumlarını içeriyor. Dijital platformlar üzerinden dinlenilebilen şarkı için Ezhel’in resmi YouTube kanalı üzerinden animasyonlu bir audio klip de yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR