Ana SayfaHaberlerFacebook Collab yayınlandı: Teşekkürler Zuckerberg

Facebook Collab yayınlandı: Teşekkürler Zuckerberg

Facebook tarafından desteklenen müzik yapma uygulaması Collab, bugünden itibaren beta sürecinden çıktı ve herkese açık olarak yayınlandı.

TechCrunch’ın haberine göre, latform içerisindeki kullanıcıların birbirleriyle paylaştıkları videolarla ortaklaşa müzik üretmelerine imkan veren Collab, App Store üzerinden indirilebiliyor.

Facebook bünyesindeki Ar-Ge gruplarından birisi olan NPE ekibinin geliştirdiği müzik yapma programı Collab, ilk olarak mayıs ayında gün yüzüne çıkmıştı. COVID-19 salgınının Dünya’da patlak vermesini takiben karantina döneminin başlaması hasebiyle eğlence uygulamalarına yönelik artan talebi karşılaması amacıyla geliştirilen Facebook Collab, bugüne kadar yalnızca özel davetle kullanılabiliyordu ve beta aşamasındaydı.

Bugünden itibarense Facebook, müzik yapma programı Collab’ın beta sürecinden çıktığını ve herkese açık bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulduğunu duyurdu. Eğer ilginizi çekiyorsa ve bu tarz video yapma programları özelinde merakınız da varsa, hemen şimdi Facebook Collab’ı akıllı telefonunuza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik yalnızca iOS’ta var olan müzik yapma uygulaması Collab’ın Android’e ne zaman geleceği bilinmiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR