Ana SayfacazFarketmez'den yeni single: "Double Denim"

Farketmez’den yeni single: “Double Denim”

Jazz-rock grubu Farketmez, yeni teklileri “Double Denim”i Tamar Records etiketiyle GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınladı.

Double Denim, 2020 yılının Haziran ayında çıkardıkları C.A.S. albümünde aynı isimle yer alan şarkılarının yeniden mikslenmiş taptaze versiyonlarını içeriyor.

Elektro gitarda Cameron Dean, davulda Carlos Valderrama, bas gitarda Hasan Kunt Yılmaz, klavye ve saksafonda Selçuk Güllü’nün yer aldığı, bünyesinde Avustralya, İspanya ve Türkiye’den üyeler barındıran grup ilk EP’lerini 2016 yılında yayınlamıştı.

Deeelicious adlı ilk albümlerini 2017’de çıkardıktan sonra 2020 yılında Tamar Records etiketiyle yayınlanan ikinci albümleri C.A.S. ‘da yer alan “Double Denim” isimli şarkı, ilk başta enstrümantal olarak kaydedilmiş, daha sonra Cameron Dean’in 2010 başlarında Londra’da Left Foot First isimli grupta birlikte çaldığı Adar Cohen’in vokal katkılarıyla albümdeki haline kavuşmuştu.

Yeni teklide ise Double Denim’in enstrümantal versiyonu ve “National of Teflon Souls”un beyni Gregory Winer tarafından mikslenen versiyonlarını bulmak mümkün.

Farketmez, 2013 yılından beri İstanbul’da yerleşik faaliyetlerine devam eden, jazz-psychedelic ve funk etkilerini rock müzik içerisinde harmanlayan, güney sıcaklığındaki farklı kültürlerin buluştuğu bir topluluk. Farklı kültürlerin yarattıkları müzikte büyük katkısının olduğu topluluk, 2015 yılından itibaren İstanbul’da verdikleri sıklaşan konserlerden ve başarılı Sofar performansından sonra, bu ivmelerini 2019 yılının yazında gerçekleştirdikleri başarılı Portekiz turu ile taçlandırdılar.

Double Denim isimli şarkıları, enstrümantal ve dub-mix versiyonlarının da ekli olduğu birbirinden farklı versiyonlarını keyifle dinleyebileceğimiz, Farketmez ruhunu yansıtan keyifli bir single.

farketmez

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR