Ana SayfaalternatifFaruk Çeliker'den "Olmadı" yayında

Faruk Çeliker’den “Olmadı” yayında

Faruk Çeliker’in Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan yeni single’ı “Olmadı” müzikseverlerle buluştu.

“Niye” ve “Biraz Daha”nın ardından Faruk, bu parçada sözlerindeki hüznü bize eğlenceli bir altyapıyla sunuyor. Söz ve müziği kendine, düzenlemesi Ertacthis’e ait olan “Olmadı” R&B sound’unun güzel örneklerinden biri.

Faruk Çeliker 19 Temmuz 2001’de İstanbul’da doğdu. Müzik sevgisi 10 yaşında ailesinin ona hediye ettiği gitar ile başlayan Faruk, bu yaşlarında kendi beste ve güftelerini yapmak konusunda kendini geliştirdi. Çalışmalarını ve parça coverlarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak belirli bir dinleyici kitlesi edindi.

Müzik hayatında yer alma isteği gitgide artan Faruk, 13 yaşındayken O Ses Türkiye Çocuklar’a katıldı. Klasik ve Akustik gitar eğitimini ortaokul ve lisede yer aldığı korolar, bulunduğu ve oluşturduğu gruplar takip etti. Lise eğitimi sırasında okul kapsamında gitar eğitmenliği yaptı; sayısız okul içi ve okul dışı etkinlikte görev aldı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sarıyer Kültür Merkezi’nde verilen konserlerde çeşitli enstrümanlar çaldı ve solist olarak bulundu. Müzik eğitimini üniversite eğitimi ile devam ettirmek için İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk müziği ve batı müziği üzerine makam bilgisi, teori ve kulak eğitimi gibi eğitimler aldı. Müzik teknolojileri alanına yönelik çalışmalarına başlamak adına eğitim sürecine prodüksiyon ve program eğitimleri ile devam etti. Aranjörlük ve ses mühendisliği alanında kendi çalışmaları dışında piyasadaki birçok müzisyen ve solistle çalışmalar yaptı. 2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Teknolojileri bölümünü kazandı. Müzik eğitimini alanında çalışmalar ve projeler yaparak devam ettirmekte.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR