Ana SayfaenstrümantalFazıl Say'dan dördüncü kitap: "Suya Yazılan"

Fazıl Say’dan dördüncü kitap: “Suya Yazılan”

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın yeni kitabı “Suya Yazılan” Romancı Yayınevi etiketiyle 28 Ağustos’ta okurlarla buluşacak.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın yeni kitabı “Suya Yazılan” 28 Ağustos’ta okurlarla buluşacak. Fazıl Say’ın “Uçak Notları”, “Yalnızlık Kederi”, “Akılla Bir Konuşmam Oldu “adında üç kitabı daha bulunuyor.
Romancı Yayınevi etiketiyle raflarda yerini alacak olan Suya Yazılan; Fazıl Say’ın müzikteki birikiminin yanı sıra hatıralarını, düşüncelerini, hayata dair tecrübelerini, kültür sanat hayatı üzerine fikirlerini, dünya görüşünü tüm sadeliği ile paylaştığı yazılardan derleme bir kitap.

Kitabın arka kapağında ise şu sözler yer alıyor:
“Etrafında sevmediklerinle ilgilenme. Sana ilham verenlere yönel. Ruhun ve bedenin için nereden, ne aldın? Ona bak. Bazı olaylar ve hâller, hiç işleyeceği olmayan sanatsal yaratıcılıkları bile devreye sokar. Sanatçı, bir olayda aniden yeniden doğar. Her an her şey olabilir. Ki Türkiye; her an her şey olabilir babında zengin bir ülkedir. Sen almana bak, almamana değil. Kendinle savaşma, dialektik düşün. Yazarsan, yazdığın anın okuru ol. Müzisyensen, o an çaldığının dinleyicisi ol. Kendine dışarıdan bak ki; kendi savaşını, en kısa bu yolla bitirirsin.”

Suya Yazilan Fazil Say 2 1536x1363 1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR