Ana SayfaHaberlerFeridun Düzağaç Sakin albümünü yayınladı

Feridun Düzağaç Sakin albümünü yayınladı

Feridun Düzağaç’ın İsimsiz Orkestra eşliğinde seslendirdiği şarkılarından oluşan Sakin albümü Sony Music etiketiyle yayımlandı.

Her biri F.D.’nin müzik kariyerinde önemli yere sahip eserler arasından seçerek hazırladığı yedi şarkıdan oluşan özel repertuvar, (Seyrüsefer, Biçare, Özledim, Gönül, Çok Aşık, Beni Unutma, F.D.) İsimsiz Orkestra ile beraber kaydedildi. Tüm söz ve müziklerin Feridun Düzağaç imzası taşıdığı albümdeki düzenlemeler ise Özgür Ulusoy ve Gürkan Karaman’a ait.

Albümün aynı zamanda açılış şarkısı olan “Seyrüsefer” şarkısının video klibi de albümle aynı anda müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Feridun Düzağaç’a, düzenlemesi ise aynı zamanda İsimsiz Orkastra’nın şefi Özgür Ulusoy’a ait olan şarkının video klip yönetmenliğini ise İlkay Muratoğlu üstlendi. Klip sanatçının çok sevdiği ve yılın büyük bir bölümünü geçirdiği Bozcaada’nın bağlarında pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak iki kişilik bir ekiple, tek planda çekildi.

F.D. “Seyrüsefer” klibi ve Sakin albümünü kendisi için ne ifade ettiğini şöyle özetliyor:

“Butik ve sade, böyle bir klip yapmak gerekiyordu sanki. İnsanların pandemiden yeteri kadar bunaldığı ve mutsuz olduğu bir dönemde sevdikleri adamı doğanın ortasında izlemeleri yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu zor zamanlarda bana bir çeşit oksijen çadırı olan bu albüm için hem yönetmen İlkay Muratoğlu’na hem de İsimsiz Orkestra’ya çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki varız.”

Sanatçı ayrıca Sakin albümünün bir üçlemenin ilk albümü olduğunun da müjdesini verdi.

“Eski şarkılarımızdan 7 tanesini, çok kıymetli İsimsiz Orkestra’nın enerjisi, özverisi, heyecanı ve yorumuyla yaptık. Adını Sakin koyduk. Aslında şarkılarımla ilgili bütün bir hikayenin içinde kendimce bir üçlememdi bu. İlki Sakin, bir sonraki Saf ve nihayetinde Sek olmak üzere…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR