Ana SayfaHaberlerFerit Odman: "Müzisyenler online iş yapmaktan keyif almıyor"

Ferit Odman: “Müzisyenler online iş yapmaktan keyif almıyor”

Türkiye’nin en önemli caz davulcularından Ferit Odman, pandemi döneminde müzik sektörününün durumunu Lin Records’un kanalında anlattı.

Müzisyen Ferit Odman, Lin Records’un kanalında müzisyen Ediz Hafızoğlu’nun konuğu oldu. Odman, pandemi döneminde müzik sektörünün durumunu anlattığı program sonrasında Twitter hesabından kısa bir özet çıkardı. İşte Odman’ın görüşleri…

“Bu dönemde müzisyenler online veya evden tek başına iş yapmak zorunda kaldı, fakat kimse bundan keyif almıyor. (İnternet altyapısı kesinlikle online ve kollektif işler yapmaya yeterli ve hazır değil.)”

“Kimse bu dönemde para kazanmamış ve herkes cepten harcıyor. Bu duruma dayanma sınırı sektör için en fazla 1 sene daha sürebilir.”

“Kulüplerin online konser yapma fikirleri olsa da müzikseverlerin ekranları karşısından buna para verip vermeyecekleri konusunda çekinceleri var.”

“Instagram Live gibi konserlerin tadının kaçtığı ve ses kalitesi olarak çok sorunlu olduğu konusunda herkes hem fikir.”

“Müzisyenlerin çoğu kayıt dışı ve yevmiyeli şekilde çalıştığı için devletten herhangi bir talepleri olamıyor.”

“Herkes bir “müzisyen sendikası” çatısı altında toplanılması gerektiğini savunuyor fakat kimse bu işe girişmeye sıcak bakmıyor.”

“Herkes genel olarak kişisel çalışmasına yönelmesine rağmen enstrümanlara dokunmak bile bu dönemde çok keyif vermiyor. Genel tablo bu ama yine de herkes pozitif olmaya çalışıyor.”

“Dinleyiciden beklediğimiz ise albümlerimizi keşfedip paylaşmaları ve daha çok dinlemeleri.”

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

BANNER 10
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR