Ana SayfaHaberlerFikri Karayel "Düşler Sokağı"nın hikâyesini anlattı

Fikri Karayel “Düşler Sokağı”nın hikâyesini anlattı

Ezginin Günlüğü’nün geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan 40 Yıllık Şarkılar albümünde yer alan “Düşler Sokağı” şarkısını yorumlayan Fikri Karayel, şarkının hikâyesini anlattı.

Fikri Karayel, Ezginin Günlüğü’nün 40 Yıllık Şarkılar albümünde yorumladığı “Düşler Sokağı” şarkısını şu sözlerle anlattı:

“Ezginin Günlüğü benim için naif ve bir o kadar da kendini bilen bir enerji yansıtıyor. Önemli bir nitelik taşıyor çünkü çocukken ezberlemiştim. O yaşlarda beni harekete geçirirdi. Konserine de gitmiştim. Benim için hatırası olan bir grup. Türk coğrafyasını güzel temsil eden bir diskografileri var. Herkes gibi ben de büyük saygı duyarak dinliyorum.

Neden bu şarkı? Çünkü bu benim ilk keşfettiğim Ezginin Günlüğü şarkısıydı. Ezginin Günlüğü tribute projesini duyar duymaz aklıma ilk gelen şarkıydı. Ben de kendi diskografime katmak istedim, sözleri beni çok etkiliyor. Kuşlardan bile küçük olmak, düşler sokağından geçmek… Bütün o çocukluk sevinci gidiyor gibi geliyor bana. Annenin sana ‘sevdadandır geçer’ demesi… Güzel br aşk yolculuğu. Bana derinlemesine dokunuyor.”

DokuzSekiz Müzik yapımcılığında hazırlanan albümde Fikri Karayel’in yanı sıra Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık yer alıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR