Ana SayfacazFlamenko ve Türk müziği bir arada: İcâz

Flamenko ve Türk müziği bir arada: İcâz

Flamenko gitar alanında hem Türkiye hem de dünyadaki çalışmalarıyla bilinen Doruk Okuyucu, Ebru Söylemez’le birlikte İcâz adını verdiği bir EP yayınladı. 

Doruk Okuyucu ve Ebru Söylemez, Olta 8: Beliz albümünde “Edremit’in Gelini” yorumuyla dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı. Şimdi ise ikili, bu uyumlarını bir projeye dönüştürdü ve Undo Records etiketiyle iki bölümlük EP çalışması “İcâz”ın ilk bölümünü (Vol. 1) dinleyicilerle buluşturdu.

Cenk Erdoğan’ın prodüksiyonlu yayınlanan ve Doruk Okuyucu’nun düzenlemelerini üstlendiği EP çalışmasının ilk kısmında üç eser; “Gam-zedeyim Deva Bulmam”, “Neyleyim Köşkü Neyleyim Sarayı” ve “Germir Bağları” Okuyucu’nun gitarı ve Söylemez’in vokal-kemanıyla hayat buluyor. EP’nin çıkış klibi ise “Gam-zedeyim Deva Bulmam”a çekildi. Caner Menemencioğlu yönetmenliğindeki klip, Ankara’da eski bir huzurevinde ve Kreamarkstudio’da çekilerek tamamlandı. Klip, Doruk Okuyucu’nun YouTube kanalında yerini aldı.

İkili, “İcâz”ı şu sözlerle tanımlıyor:

“Bizi bir araya getiren müzik yolculuğumuzu bu yıl “İcâz” projesi ile taçlandırdık. İkimizin de ortak hissiyatı müziği sadece gerektiği kadar öz ve naif bir biçimde beslemek ve dinleyicilerimizle buluşturmak. EP’nin isminin “İcâz” olmasını da bu yüzden istedik. Dinleyici bu projede Flamenko ve Türk müziğinin uyumunu ve tanıdıklığını bulacak. Albümde çok değerli müzisyen dostlarımızın desteği ve dokunuşları var. Pandemi döneminde başlayıp kaydettiğimiz bu projenin bizim için anlamı büyük.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR