Ana SayfaHaberlerFloating Points de yeni albümü de yolda

Floating Points de yeni albümü de yolda

20 Temmuz’da Babylon Soundgarden kapsamında İstanbullu dinleyicisi ile buluşacak olan Floating Points’ten yeni albüm müjdesi.

Sam Shepherd, diğer adıyla Floating Points, yeni albümü “Cascade”in 13 Eylül 2024’te yayımlanacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından Shepherd, Tokyo merkezli sanatçı Akiko Nakayama ile süregelen iş birliğiyle hazırladığı görsellerle birlikte single ‘Key103’yi de paylaştı.

“Cascade”, tamamlanmamış işlerin bir patlaması olarak tanımlanıyor. 2022’nin sonlarında, sahne adının yansıttığı gibi özgürce türlerin arasında dolaşan Shepherd, Kaliforniya çölünde yeni bir çalışma üzerinde yoğunlaştı. “Cascade”, “Crush” albümünün devamı olarak ortaya çıktı; bu kayıt, Floating Points’in dans pistinde geleneksel formunda yeniden deneyimlenmesine olanak tanıyor. Hata içeren melodilerle dolup taşan, dans eden kalabalığı büyüleyen albümü Shepherd, “türünün bir devamı olacak şekilde tasarlandı” şeklinde yorumluyor. Akiko Nakayama tarafından yaratılan renkli ve akıcı görsellerle dolu bir albüm kapağı “Cascade”ın sanatını açıklıyor. Ayrıca, Crush gibi hareket, güzellik ve baskıyı ima eden tek bir kelime ile etkileyici bir başlık taşıyor. En önemlisi, dinleyicileri defalarca kendine çeken büyüleyici sesini tanımlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR