Ana SayfaMüzikFlört döneminde yaşanan hislere eşlik etmelik en iyi 8 şarkı

Flört döneminde yaşanan hislere eşlik etmelik en iyi 8 şarkı

Erkeğin birden mesaj atmayı kesmesi, hoşlandığınız kızın yokmuşsunuz gibi davranması… Hislerinize eşlik edecek en iyi 8 şarkı!

Sebla KOÇAN / [email protected]

Aşk dediğimiz şey nedendir bilinmez ama giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşmuyor. Üstelik mevzunun aşk olup olmadığını anlamak için bile epey çaba sarf etmek gerekiyor. Bir aşkın daha çok başlarında, işin ilişkiye dönüp dönmeyeceğinin belirsiz olduğu o heyecan verici flört evresinde, bazen yaşadıklarımıza deliler gibi fon müziği arıyoruz. Muhtemelen ne hissettiğimizi birinin bizden önce seslendirmiş olmasını istiyoruz. İlgi duyduğunuz erkek mesajlarını birden kesti ve ortadan yok mu oldu? Hoşlandığınız kız size artık yokmuşsunuz gibi mi davranmaya başladı? Belki araftasınız, büyük olasılıkla da üzgünsünüz. Bir olasılık, karşınızdaki kişi sandığınız kadar sizden hoşlanmamış olabilir. Hoşlansa bile belki de sizin beklediğiniz gibi davranmıyor olabilir. Bu çileli bekleyişe eşlik edecek ve sizi yeniden güçlendirecek şarkıları sizin için seçtik.

Kafabindünya – ‘İlk Buluşma’

Belki uzun zaman oldu flört etmeyeli, belki de uzun bir ilişkiden sonra ilk kez yeni biriyle tanışacaksınız. O ilk buluşmaya giderken neler hissedersiniz? Heyecanınızı artırmak için yolu uzatır mısınız mesela? Hele ki buluşacağınız o kişiyi hiç görmediyseniz? Onu sanki yıllardır tanıyor gibi hissedecek misiniz acaba? Herkesin hayatında içinde bir şeyler uçuşarak gittiği bir ilk buluşması vardır. Yıllar sonra bile o anı hatırlayacaksınız. O zaman Kafabindünya’nın 2012 albümü “Obi”den ‘İlk Buluşma’yla başlasın hikâyeniz.

 

Sedef Sebüktekin – ‘Kayboluyorum’

Bu şehrin bozuk yankısında hep seni arıyorum
Kayboluyorum…
Azıcık geçmişe döndüğüm, gülümsediğim anlar
Unutup mutlu olmak istediğimi hatırlatıyorlar bana

Alternatif sahnede şimdiden eşi benzeri olmayan şarkılara imza atan Sedef Sebüktekin, aşkı çok güzel anlatıyor. İlk buluşma sonrası her şey yolunda gitti, belki birkaç kez daha görüştünüz ve işte şimdi o tanıdık his: İçinizde bir şeyler geziniyor. Gözünüz telefonun ekranında, mesaj gelirse yerinizden zıplıyorsunuz. Bir ilişkiniz mi var artık acaba? Hemen her şey hızla olsun istiyorsunuz. Yavaş yavaş kayboluyorsunuz… Tam da bu ruh haline özel ‘Kayboluyorum’u Educatedear Remix’iyle dinleyin. Bize hak vereceksiniz.

 

Ansızın Bi İnfilak – ‘Kimse Kimseyi Sevmesin’

Dur, dur, dur nerden çıktı şimdi gitmek?
Dur, dur, dur nerden çıktı şimdi gitmek?
Su gibi akıp sen de gidiyorsan
Kimse kimseyi sevmesin o zaman
Kimse kimseyi sevmesin

Her şey iyi gidiyordu, ta ki bir gün beklediğiniz o telefon gelmeyinceye kadar. Belki de sürekli mesajlaşıyordunuz ama bugün tüm dünya bağırıyor, telefonunuz suskun. Belki siz mesaj attınız ama o yanıt beklediğiniz anda gelmedi. Yani bir yerlerde bir yanlış var, hissediyorsunuz, tam olarak neler oluyor, anlam veremiyorsunuz. Belki üç hafta sürdü bu heyecan, belki üç gün fark etmez; kalbiniz pır pır, yerinizde duramıyorsunuz. Bekliyorsunuz bekliyorsunuz… Ansızın Bi’ İnfilak’ın 2019 albümü “Retro Bahar”dan ‘Kimse Kimseyi Sevmesin’ imdadınıza yetişen o şarkı.

 

Hedonutopia – ‘Gelecekse Gelsin’

Gelecekse gelsin
Binmiyorum ben
İnecekse insan
Dünya tepeme

Birkaç gün daha sabırla bekliyorsunuz, ama olmuyor. Bu kez tüm dünya susuyor sanki. Ama içinizin sürekli konuşmasına engel olamıyorsunuz. Kafanızda bir bir çeviriyorsunuz bütün olanları, siz ne söylemiştiniz, o ne söylemişti? Bir yerde bir hata mı yaptınız? Her şey bu kadar yolunda giderken birden ne oldu? Eliniz artık telefona uzanmıyor, sanki cevabını almaktan korktuğunuz sorular dönüyor kafanızda. Belki de dayanamayıp aradınız ama kimseler yok hattın diğer ucunda. Hedonutopia’nın sayıklar gibi söylediği, ruhumuzun aynası şarkılarından ‘Gelecekse Gelsin’ tam da bu anın şarkısı.

 

Athena – ‘Yapma Be Kanka’

Bu densiz, bu yanık, şerefsiz bu kalp
Duymasınlar
Beni anla, yüzüme vurma
Bari sen yapma be kanka

Ne yazık ki tanımlayamadığımız durumlar ve sonsuz belirsizlikler, en büyük ayrılık acısından da daha üzücü olabiliyor bazen. Eliniz kolunuz bağlıysa yapmanız gereken, ne olursa olsun en yakın arkadaşınıza dökülmek. Yaşadığınız en ufak şeyi bile içinizde tutmamaya çalışın. Athena’nın 2014 albümü “Altüst”te yer alan mücevher değerindeki şarkılarından ‘Yapma Be Kanka’da dediği gibi: “Ne çok çektim ben bu şerefsiz kalpten, susmuyor durmuyor, bu normal midir Allah aşkına ha?” Birlikte için, bağırın, çağırın, dans edin, sarılın, ağlayın, anlatın, daha da anlatın… O gece daha rahat uyuyacaksınız emin olun.

Yüzyüzeyken Konuşuruz – ‘Gece Beşten Sonra Evden Çıkan Kimse’

Kime sarılmak istesem kollarım yetmemiştir
Sabah beşten sonra evden çıkan kimse geri dönmemiştir
Abartmaya gerek yok, bu sefer yalnızca üzgünüm
Önümde onca yokuş varken ben yine sana düzlüğüm

Evet, belki nihai kararı verdiniz, belki bazı şeyleri fark ettiniz. Anladınız ki, karşı taraf sizin sandığınız kadar da sizde değilmiş. Belki de siz büyüttünüz, belki de her şey karşılıklıydı ama zamanı şimdi değildi. Artık hatayı kendinizde aramayı bırakın. Çok güzel şeyler hissettiniz ve yaşadığınız o güzel günleri cebinize koyma zamanı geldi. Her şey kafanızda kurduğunuz gibi mükemmel olacak diye bir şey yok. Üzgün olduğunuzu kabullenmek, “Acımadı ki!” demekten daha dürüst bir davranış. Zorlamayın artık. Açın Yüzyüzeyken Konuşuruz’u son ses. “Otoban Sıcağı” albümü derdinize derman olsun. Şarkıda da dediği gibi: “Abartmaya gerek yok, bu sefer yalnızca üzgünüm…”

Brek – ‘Bilmek İstemem’

Bu sabah rüzgarlar esiyor içimde
Uçuyor ne varsa, dökülüyor yüzüme
Sorun yok, sorun yok
Hatırlat bana ben düşünce
Yüzyıllar var gözlerinde
Bilmek istemem, bilmek istemem…

Hissettiğiniz şey ne olursa olsun, üstünü kapatmak yerine o duygunun içinizden geçip gitmesine izin vermek daha iyidir. Bize güvenin. Üstünü kapatmaya çalışır, işaretleri görmezden gelirseniz daha da beter durumların içine sokabilirsiniz kendinizi. Bu yüzden, olasılıkları düşünmek yerine mevcut durumu fark edin ve duygularınızı kabullenin. Üzgünseniz üzgünsünüzdür ve tersini yapmak zorunda değilsiniz. Bir süre hiçbir şeyi bilmek istememe hakkınız da var üstelik… Yeniden ayağa kalkana kadar, Brek’in 2020 teklisi ‘Bilmek İstemem’i ekleyin listenize. Dans edin duygularınızla… Yalnız değilsiniz.

 

Yok Öyle Kararlı Şeyler – ‘Olasılıklar’

Neyden korkuyorsam başıma geliyor
Başıma gelenler hoşuma gidiyor
Sevginin yolları uzun ve karmaşık
İnan şu bedenim en diple tanışık

Zaman geçtikçe, kendinize de zaman verdikçe bir süre sonra o hengamenin azalmaya başladığını göreceksiniz. Belki, düşündüğünüzden de fazla bir şeyler hissettiniz. Belki de basit bir flört dediniz ama, kalbinizin bir yerinde yarım kalan bir şeyler var artık. Hayatın size ne getireceği hiç belli olmaz. Belki o kişi dönüp dolaşıp yeniden karşınıza çıkacak. Belki de bambaşka biriyle karşılaşıp ne kadar oyalandığınız için kendinize kızacaksınız. Belki de bu sizin tek başına kalmanız gereken bir dönemdir. Yaşadıklarınızın mutlaka size öğreteceği bir şey vardır. Korkmayın ve yola devam edin. YÖKŞ’ün 2021 EP’si “Olasılıklar”a adını veren bu şarkı, size iyi gelecek. Müzik her zaman sizi güçlendirir, sizi her zaman dönüştürür. Olduğunuz bu kişiye bir şans daha verin. İyileşeceksiniz!

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR