Ana SayfarockFlört'ten 4 yıl aradan sonra yeni albüm

Flört’ten 4 yıl aradan sonra yeni albüm

Türk rock müzik grubu Flört, 2017’de yayınladığı Bambaşka albümünün ardından 4 yıl sonra yeniden dinleyicisiyle buluşuyor.

Kurucu üyeler Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve gruba geçtiğimiz yıl katılan davulcu Bülent Ay’dan oluşan Flört’ün 8. stüdyo albümü Bize Özel Arpej Yapım etiketiyle 4 Haziran 2021 tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Albümde, politik göndermeler, bireysel ruh halleri, aşka ve dostluğa dair hikayeler ve Anadolu’dan göç gibi çok çeşitli temaların işlendiği şarkı sözleri yer alırken, albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri, enstrüman çalımları ve düzenlemeleri Flört’e ait. Flört dörtlüsü, albümde aynı zamanda prodüktörlük görevini de üstlendi.

Flört üyeleri tarafından, melodik açıdan bugüne dek en çok yerlilik içeren albümleri olarak görülen Bize Özel analog teknolojiyle kaydedilirken, müzik endüstrisinde en yüksek standart olan 2 inç analog bant kullanıldı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Flört (@flortofficial)’in paylaştığı bir gönderi

Flört grubu üyeleri, Bize Özel albümünün üretim ve sound açısından geçmişle bugünü yetkinlikle birleştiren bir çalışma olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi döneminde canlı performansların son bulması, Flört üyelerinin tamamen albüm kaydına konsantre olmasını sağladı. Uzun ve özenli bir çalışma ortamı sonucu tüm grubu tatmin eden bir olgunluk dönemi albümü çıktı ortaya… Analog kaydın sıcaklığı, 60’lı ve 70’li yıllarda üretilmiş analog synthesizer’ların kattığı atmosfer ve grubun çok önem verdiği polifonik vokal anlayışı ‘Bize Özel’ albümünü oluşturan en önemli unsurlar arasında. Albüme adını veren ‘Bize Özel’ şarkısı baştan sona üç sesli vokal tekniği ile söylenmiştir.”

Bay Papağan Stüdyosu’nda kaydedilen albümün miksini, aynı zamanda deneyimli bir miks mühendisi olan Çağatay Kehribar üstlendi. Mastering ise usta isim Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Kapak fotoğrafını Hakan Çokgezen’in çektiği, grafik tasarımını Ahmet Terzioğlu’nun üstlendiği ‘Bize Özel’ albümünün plak formatında yayınlanması için de hazırlıklar tamamlandı.

ozankotra

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR