Ana SayfaDünyadanFoxes'ın yeni albümü The Kick’ten "Sister Ray"

Foxes’ın yeni albümü The Kick’ten “Sister Ray”

Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Foxes, 11 Eylül 2022’de yayınlanması planlanan üçüncü stüdyo albümü The Kick’in müjdesini verdi.

Şarkıcı bununla birlikte albümden ilk tekli Sister Ray’i de yayına aldı. Ghost Culture’ın yapımcılığını üstlendiği yeni tekli, PIAS etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınlandı. Sister Ray’e ayrıca Florence Kosky’nin yönettiği video klip de eşlik ediyor.

Velvet Underground grubunun aynı isimli şarkısından esinlenen “Sister Ray”, daha marşvari ve elektronik bir açıdan yaklaşıyor. “Sister Ray, pandemi sırasındaki kapanmada, özgürlük ve eğlence dolu bir gece arzulayan ve her şeyi boş vermeyi özleyen vahşi tarafımdan ortaya çıktı,” diyen Foxes ekliyor: “Velvet Underground referansı hayal edebileceğiniz en uçarı geceyi tanımlamaya bir baş sallama ama aslında, o tanımlanamaz zamanları birlikte geçirdiğiniz insanları kutlamayı temsil ediyor. Bu enerjiyi bir şarkı ile kapsüle koymak istedim, böylece bu duyguyu sonsuza kadar hayal edebilirim.”

Heyecanla beklenen yeni albüm The Kick ilhamını yalnızlıktan alıyor ve kayıp, kalp kırıklığı gibi temalara odaklanıyor.

19 yaşında başladığı müzik hayatında yeteneği ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Foxes, asıl adıyla, Louisa Rose Allen, 2014 yılında ilk albümü Glorious’u yayınlayarak müzik eleştirmenlerinden tam not almıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR