Ana SayfaHaberlerFuat Ergin, yeni yaşını "47" şarkısıyla selamladı

Fuat Ergin, yeni yaşını “47” şarkısıyla selamladı

Türkçe rap müziğin en sağlam kalelerinden Fuat Ergin, veda ettiği 47 yaşına “47” şarkısıyla bir işaret koydu. Ergin, yeni şarkısını doğumgünü 30 Ekim’de paylaştı.

Yerli rap sahnesinin omurgası, üstad Fuat Ergin yeni yaşını “47” şarkısıyla kutladı. Ergin bu şarkısı hakkında, “47’yi EP’ye koyacaktım fakat doğum günümde paylaşmak istedim.. Mehmet Can Erdoğan’la geçen yıl yaptık bu parçayı. 48. yaşıma 47’yi paylaşarak giriyorum benim için de anlamlı oldu 🙂 İyi ki varsınız. Güzel doğum günü mesajlarınız için teşekkürler” yazdı.

YouTube’da bulunan Türkçe Rap’e Dair Her Şey kanalı, şarkıdaki göndermeleri analiz ettiği bir bölüm yayınladı. Bu bölümde yer alan bilgilerden bazıları şöyle:

Şarkıda geçen “47 Hip hop kaç yaşında?” cümlesinde hip hop’ın doğuşuna da bir gönderme var. Bazı kaynaklar rap müziğin 11 Ağustos 1973 tarihinde ABD, NY, Bronx’ta bir doğumgünü partisinde ortaya çıktığını varsayıyor. Buna göre hip hop kültürü 47 yaşında. Fuat Ergin’in yaşı ile hip hop kültürü aynı yaşta.

Fuat’ın bu şarkısı genel olarak “Fight Kulüp 1″de kendisine karşı söylenenlere cevap verdiği bir şarkı. Ayrıca “Bebelerin pervane suyundasın” diyerek Ceza’ya ve Killa Hakan’a göndermeler mevcut.

FUAT BANNER 8
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR