Ana SayfarockGaddar'dan yeni single: "Nakit Beni Sevmiyor"

Gaddar’dan yeni single: “Nakit Beni Sevmiyor”

Metal müziğin yetenekli ekibi Gaddar’ın en yeni teklisi “Nakit Beni Sevmiyor”, Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınlandı.

Vokal ve gitarda Övünç Dan, davulda Kerem Sedef, bas gitarda Gürkan Bozacı ve gitarda Can Çalışkan’dan oluşan, kendi deyimleriyle “Türkçe sözlü keyfi metal grubu” Gaddar, metal müzik sahnelerine taptaze ve orijinal bir soluk getiriyor.

Eski arkadaş olan Övünç Dan ve Kerem Sedef’in “kendi istedikleri tarzda, kendi kurallarıyla müzik yapma” arzularından doğan ve Can Çalışkan ile Gürkan Bozacı’nın katılmasıyla ortaya çıkan Gaddar, herkesin boğuşmakta olduğu problemleri öfkeli ve isyankâr tarzıyla dışarı vuruyor.

2018’de çıkardıkları ilk şarkı “Yat Kalk Her Gün Ayn”nın devamı olarak tanımlayabileceğimiz Nakit Beni Sevmiyor, grubun şimdiye kadar çıkardığı beşinci şarkı olmasıyla birlikte kendisinden sonra gelecek Gaddar şarkılarının temaları hakkında da genel bir fikir veriyor. Tepetaklak giden ekonomi, işsizlik, kriz gibi dertlerden ve ülke gündeminden kopamayan grup, “Nakit Beni Sevmiyor” ile olmayan para, ödenemeyen kart borçları ve sistemin genelini temsil eden Yeliz Hanım üzerinden derdini anlatarak biraz olsun rahatlamak peşinde.

 

Gaddar, “Yat Kalk Her Gün Aynı”, Barış Manço’nun “Düriye” şarkısına yaptıkları cover’ları ve peşinden gelen “İyiler Erken Ölür” ve bu yılın Nisan ayında çıkardıkları “Kalabalık Dağıldığında” ile sesini duyurmuştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR