Ana SayfaalternatifGaye Su Akyol 26 Kasım'da Volkswagen Arena'da

Gaye Su Akyol 26 Kasım’da Volkswagen Arena’da

An Epic Symphony 26 Kasım 2021’de ülkemizin en önemli kadın seslerinden Gaye Su Akyol’u ilk kez Night Flight Symphony eşliğinde ağırlıyor.

Alternatif ve saykedelik sahnenin sevilen isimlerinden Gaye Su Akyol, senfonik konseriyle 26 Kasım Cuma akşamı Volkswagen Arena’da sahne alacak. Geleneksel Anadolu müziğinin, psikedelia’nın, surf rock’ın ve post-punk’ın zıtlıklarını fütürist yaklaşımıyla bir araya getiren Akyol, Yort Savul: İsyan Manifestosu EP’sini geçtiğimiz senenin ekim ayında yayınlamıştı.

Gaye Su Akyol 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası ünlü ressam Muzaffer Akyol’dur. Gaye Su Akyol, 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi’nin Antrolopoji bölümünden mezun oldu. İlk uluslararası albümü Hologram İmparatorluğu‘nu 2016’da Alman menşeili plak şirketi Glitterbeat ve Ali Güçlü Şimşek’le birlikte kurdukları Dunganga Records etiketiyle yayımlayarak Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da birçok konser ve festival performanslarıyla dinleyici kitlesini genişletti. Pitchfork, The Observer, The Guardian, The Wire gibi önemli müzik mecralarından övgü dolu eleştiriler aldı. “Bir hayal kurma pratiği” olarak adlandırdığı 2018 çıkışlı üçüncü uzunçaları İstikrarlı Hayal Hakikattir‘in söz ve müziği kendisine ait olmasının yanında; ilk iki albümünde olduğu gibi prodüksiyon, düzenleme ve kayıt aşamalarında prodüktör ve görsel dünyasında ise sanat yönetmeni rollerini üstlendi.

GSA BANNER 1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR