Ana SayfaalternatifGaye Su Akyol, "İsyan Manifestosu"nun klibini yayınladı

Gaye Su Akyol, “İsyan Manifestosu”nun klibini yayınladı

Alternatif ve saykedelik sahnenin sevilen isimlerinden Gaye Su Akyol, yeni EP’si Yort Savul: İsyan Manifestosu!‘nu Glitterbeat etiketiyle yayınladı.

Gaye Su Akyol, 30 Ekim’de yeni EP’si Yort Savul: İSYAN MANİFESTOSU!‘nu yayınlamıştı.

EP’nin ilk videosu ise, Çemberlitaş Hamamı’nda çekilen “İsyan Manifestosu” oldu. Yönetmen koltuğunda Irmak Altıner’in oturduğu klibin sinopsisi “Zamansız bir alemde, Yakın Doğu ile Uzak Doğu’nun iç içe geçtiği, cinsiyetlerin ve ırkların kimlikleri belirlemediği, süper güç kaynaklarının cömertçe paylaşıldığı bir toplulukta, kahin karanlık güçlerin haberini verir ve olaylar gelişir…” olarak başlıyor. Klibin göz kamaştıran kostüm ve mücevherlerinin arkasındaki isim ise Mert Yemenicioğlu.

EP, ismini Anadolu’da Türkçe şiirin öncüsü, tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin dizelerinden ve şair Ece Ayhan’ın 1977’de yayımlanan “Yort Savul” adlı şiiri ve aynı adı taşıyan kitabından ilhamla aldı: “Çocuklar! ile bile muhbirler! / ve bütün ahali! / Hep birlikte, üç kez, bağırarak, yazınız/ Kurşunkalemle de olabilir/ Yort Savul!”

Yort Savul: İSYAN MANİFESTOSU! içinde 3 şarkı yer alıyor:

1- İsyan Manifestosu
2- Bittim Ama Tamamlanmadım
3- Şerefe

EP’de sözler, müzik, düzenleme, alt yapı ve prodüksiyon Gaye Su Akyol imzası taşıyor. Mikslerde Görkem Karabudak, mastering ‘de Cem Büyükuzun, gitarda Ali Güçlü Şimşek, bas ve akustik gitarda Görkem Karabudak, trompette Dilan Balkay, bağlamada Ahmet Ayzit var.

EP’nin kapak fotoğrafı ise Aytekin Yalçın imzası taşıyor.

BANNER 13


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR