Ana SayfaalternatifGaye Su Akyol'dan eleştirilere cevap geldi

Gaye Su Akyol’dan eleştirilere cevap geldi

Twitter’da büyük yankı uyandıran, kadınlara yönelik cinsiyetçi dili erkeklere uyarlayarak farkındalık yaratan #erkekyerinibilsin hareketine destek veren müzisyen Gaye Su Akyol, hakkında çıkan haberlere Twitter hesabından bir cevap verdi.

Akyol, yurtdışında elde ettiği başarı hakkında yapılan haberler ve sosyal medyada yayınlanan yorumlar hakkında resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Erkekyerinibilsin hareketi “bazılarını” yine çıldırtmış olmalı ki hemen aynı yalan haberleri ısıtıp yaymaya başlamışlar, ne güzel! Rahatsız olmanıza müthiş sevindik, demek ki doğru yoldayız! Toplanın o zaman, biraz da gerçekler: Kardeşim; anam memur, babam resim öğretmeni (yani memur), aynı zamanda ressam. Hiçbir zaman zengin olmadık, bırak zenginliği cebimde beş kuruş olmadan, okul aidatı ödenmeden okula gittiğim günleri çok iyi bilirim. Babam da annem de ne yapıp edip bizi iyi okullarda okutmak için çırpındılar. Üniversiteyi %100 YÖK bursuyla kazandım. Hayatımı müzikle ve bu eksendeki diğer şeylerle kazanıyorum. Türkiye’de hiçbir zaman PR’cım olmadı, yurt dışındaki PR, albümleri ve albüm açıklamasını basına yollamaktan ibaret. Uzun süre menajerim yoktu, kendi kendimize ilerledik. Ama ne vardı; “söylecek sözüm” ve “müziğin kendisi”! Yaptığım müzik tamamen bağımsız, özgün ve özgür. Başıma gelen iyi, kötü, güzel her şeyin sebebi de bu özgün ve özgür olma hali. Para verip haber yaptırmak ne demek bilmiyorum, tahminim o ki dünyanın en saygın gazetelerine servet teklif etseniz tek satır yazdıramazsınız, üstüne sizle dalga geçip paketler, yollarlar. The New York Times’da ana sayfada olma sebebim de sözünü, müziğini yazıp co-prodüktörlüğünü üstlendiğim müziğim, kimseye eyvallah demeyen bu dik duruşum, The Guardian’da, BBC’de, dünyanın sayısız medya kuruluşunda olma sebebim de aynı. Kendi müziğim, kendi sesim, kendi varlığımla, tüm dünya karşımda da duracak olsa bildiğim yolda yürüdüm, yürüyeceğim. Kadın düşmanı, LGBTİ düşmanı, ayrımcı, ırkçı, manipülatif dilinize rağmen, yani “SİZE RAĞMEN”! Coğrafya kaderdir muhabbeti var ya, işte oradaki “coğrafya” aslında “sizsiniz”! Sizin çamur zihniyetiniz, ayrımcı diliniz, kadını hakir gören gözünüz, yalan haberleriniz, maaşlı trollüğünüz, baskıcı sisteminiz! Bu ülkenin üreten, yaratan, eşitliğe, adalete, paylaşmaya inananan insanları SİZE RAĞMEN yoluna devam edecek. Tabu yıktım mı bilmiyorum, umrumda da değil ama şunu biliyorum; Bu ataerkil, ayrımcı, ötekileştirici, nefret suçu işleyen, gaddar dilinizi başınıza yıkacağız! Haydi selametle.”

BANNER 9
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR