Ana SayfarapGazapizm: "Artık daha az konser vereceğim"

Gazapizm: “Artık daha az konser vereceğim”

4 yıl aradan sonra yayınladığı Hiza albümüyle olumlu eleştiriler alan rap sanatçısı Gazapizm, artık daha az konser vereceğini ama sahneye daha çok özeneceğini anlattı.

Son albümü Hiza ile olumlu eleştiriler alan rap sanatçısı Anıl Acar, nam-ı diğer Gazapizm, Caner Özyurtlu’nun YouTube’daki kanalı Neyse Ne’de yayınladığı “Loş Sohbet” programına konuk oldu.

Gazapizm, programda ilginç açıklamalar yaptı:

“Bir şey yapacakken dinlemeyi değil okumayı tercih ediyorum. Sound önemli ama en başta içerik geliyor benim için. ‘Ne anlatayım ya’ falan da olmadım hiç. Anlatmak istediğim bir şey olunca şarkı yapayım bunu ben diyorum. ‘Ben şarkı yapayım’, diye girmiyorum işe. Samimi duracağına inanmıyorum. ‘Bugün ne dert edineyim acaba?’ Böyle olmaz ki! Öyle olsaydı 4 yıl beklemezdim. Başımda bir yapımcı da yok. Ben istediğim zaman istediğim albümü yapıp yayınlarım.”

gazap2

“Benim kült dinleyicimle oturttuğum bir şey var. Yeraltı Edebiyatı‘nı eylülde yayınlayacağım deyip 1 sene sonraki eylülde yayınlamıştım mesela. Dinleyici bu adam bize sürekli bir şey üretmeyecek diyor. Ben bunlara, albüm ne zaman sorularına kafa takmaya başlarsam albüm yapamam bence. Bir daha hiç albüm çıkarmayacak olabilirim mesela. Müzik hayatımı burada bitirebilirim de.”

MÜKEMMELLİYETÇİ MİYİM BİLMİYORUM AMA TAKINTILARIM VAR

“Bazen bazı sanatçıların diskografilerini kıskanıyorum. Her sene bir albüm çıkarmış. Ahmet Kaya mesela… Hiza albümü 20’ye yakın şarkıdan seçtiğim 10 parça. Geri dönüp diğer 10 şarkıya bakmayacağım. Sinmedi içime, kayda değer bulmadım. 12 de yapabilirdim, bu ikisi de böyle olsun diye. Ama istemedim. Mükemmelliyetçi miyim bilmiyorum ama takıntılarım var.”

gazap3

ÖNCE GÖRSEL DÜŞÜNÜYORUM, SONRA ŞARKIYI YAPIYORUM

“30’dan sonra endişelendim ama o kısımları hızlıca geçtim. Bazen hayal ettiğim büyük görseller var. Ben her şeyi görsel düşünüyorum. Şarkı yazarken de görsellik karşımda oluyor. Bunu ilk klibimi çektiğimde fark ettim. Sonra 2 şarkımın önce klibini planlayıp şarkıyı sonra yaptım. ‘Ölüler Dirilerden Çalacak’ şarkımda kurgu da bitmişti, sadece altyapı üzerinden çekmiştik klibi. Klipten sonra yapmıştım şarkıyı. ‘Heyecanı Yok’u da öyle yaptık.”

“Artık daha az konser vereceğim. Belki daha az para kazanacağım ama prodüksiyonu sahnesi iyi olsun istiyorum. Ceza da öyle mesela. Aramızda 10 yaş fark var ama hala çok iyi sahne yapıyor. Bir 10 sene daha sahne yapacağımı düşünsem, büyük senfoniler için hala zamanım var diyorum. “

Programın tamamını seyretmek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR