Ana SayfaHaberlerGazapizm: "Müzik değil, acılardır evrensel olan"

Gazapizm: “Müzik değil, acılardır evrensel olan”

Rap sanatçısı Gazapizm, İranlı müzisyen Mohsen Namjoo (Muhsin Nâmcû) ile birlikte sahne aldığı Van’daki konser anısını anlattı.

Gazapizm, Van’da katılımcısı olduğu bir konserde, ülkesine girmesi yasak olan İranlı müzisyen Mohsen Namjoo ile ilgili bir anısını Twitter’dan takipçileriyle paylaştı.

“Van’da Doğu’nun ilk müzik festivalinde kendisinden sonra sahne alıp kapanışı yapacaktım. Ondan önce ise İlkay Akkaya sahne yapmıştı. Zaten sahne almasam da bilet alıp gideceğim bir festivaldi. Festivalin olduğu bölge jandarma tarafından çevrelenmişti güvenlik amaçlı. Epey kalabalıktı Doğu’daki çevre illerden de insanlar akın etmişti festivale. İlkay abla sahneden indi ve Mohsen Namjoo sahneye çıktı. Onun da neredeyse tüm şarkılarını eşlik ederek dinledim fakat Mohsen Namjoo asla inmiyordu sahneden. Normalde 00.30’da sahneden ineceği gözüküyordu ancak saat 02.30 olmuştu.

Tüm ekibim, orkestra arkadaşlarım soğuktan titreyerek bana ‘Neden tepki göstermiyorsun’ dercesine bakıyorlar ve ben sadece gülümsüyordum. Mohsen Namjoo hayranı olduğum bir sanatçı olmasının yanında kendi ülkesi İran’a girmesi yasak bir sanatçıydı ve kendi halkıyla bu festivalde buluşabilmişti. Van’da gerçekleşen bu festivale İran’dan müthiş bir katılım vardı. Benim sahnem de o gün onun hakkıydı. Ki 03.00′ da sahneye çıktığımda ise bütün seyirciler o soğuğa rağmen hala oradaydı. Hiç unutmadığım bir gündü, çok güzeldi. Üzerinden 1 sene bile geçmeden Mohsen Namjoo’nun bir konser öncesi İran’daki annesinin ölüm haberini aldığını okudum bir yerde. O konserde ‘Bugünlerde dünya benim için evimden bile daha küçük’ dediği yerde ağladığı görüntüyü hiç unutmam. Sınırsız, sınıfsız, özgür bir dünya dileğiyle. Müzik değil acılardır evrensel olan…”

GAZAPİZM BANNER 2 1
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR