Ana SayfarapGazapizm: "O ifadeyi kullandığım için pişmanlık duyuyorum"

Gazapizm: “O ifadeyi kullandığım için pişmanlık duyuyorum”

Türkçe rap müziğin popüler isimlerinden Gazapizm, konuk olarak katıldığı bir programda eskiden yazmış olduğu “Dart N’oldu” şarkısında kullandığı bir ifadeden çok pişman olduğunu söyledi.

Gazapizm, katılmış olduğu Ekşisözlük Soru Cevap etkinliğinde sorulan sorulara samimi yanıtlar verdi.

Ünlü rapçi, eski bir şarkısı olan “Dart N’oldu”da geçen “popüler kültür i….. oğlu” ifadesinden ötürü çok pişman olduğunu söyledi. Ünlü rapçi, “Öncelikle, böyle cinsiyetçi bir ifade kullandığım için yeterince pişmanlık duyuyorum. bu konuda cahil olduğumu düşünüyorum; eskidendi, çok eskiden. Bizim popüler kültür olarak eleştirdiğimiz şey; içi boş, bir derdi olmayan yapımlardı. Böyle olmayan yapımların sektör dışı, alt kültür olarak kalması, insanlarla buluşamamasıydı derdimiz. Biz müziğe başladığımız gibi devam ederek bunu geniş kitlelere ulaştırdık. Dolayısıyla derdimiz popüler kültür değil, o popüler olan içerikti” dedi.

GAZAPİZM BANNER 2 1

Gazapizm bir başka soruda da özeleştiri yaparak şunları söyledi:

“Aslında sadece rap müzikte değil sokakta toplumda bu cinsiyetçi dil sorunumuz var. Bir dönemler benim de taşıdığım bir sorundu bu. Bu konuda kendini geliştirdiğimi düşünüyorum. Kullanmamaya çalışıyorum. Arkadaşlarım da aynı şekilde. Umarım bu sorunu aşacağız hep beraber.”

Ünlü rapçi, Hiza albümünden Gaye Su Akyol düeti “Perişan” ve “Dayan”a birer klip çektiğini ve bu kliplerin yakında yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR