Ana SayfaalternatifGeeva Flava'dan standartların üstünde bir klip: "Guardian II"

Geeva Flava’dan standartların üstünde bir klip: “Guardian II”

Geeva Flava’nın yeni albümü Hadal Zone’nun üçüncü teklisi GUARDIAN II, Aga B ve Ethnique Punch vokalleriyle yayınlandı.

Hayatta bazen güzel şeyler de oluyor.

Kendilerini “evrensel hikaye anlatıcıları” olarak tanımlayan müzik grubu Geeva Flava’nın su altı temalı 10 şarkılık Hadal Zone albümünün üçüncü teklisi GUARDIAN II, 26 Mart’ta dinleyicilerle buluştu.

Albümün hikayesinin çekirdeğinde yer alan GUARDIAN II, Aga B ve Ethnique Punch’ın vokalleriyle Türkçe Rap evrenine dokunarak albümün anlatısına yeni bir boyut kazandırıyor.

Geeva Flava’nın müzikal kimliğinin ilk defa Rap müzik ile doğrudan buluştuğu parçaya, içinde gotik ve grotesk ögeler barındıran bir de klip eşlik ediyor.

GEEVA FLAVA KİMDİR? 

Aybars Gülümser, Burak Erensoy, Arda Semercioğlu ve Atakan Türkan‘dan oluşan ve 2013 yılında kurulan Geeva Flava; kendine özgü tarzıyla caz, rock, halk müziği ve progresif türlerini harmanlayarak benimsediği çalışmalarına 2016 yılında yayınladığı kendi ismini taşıyan albümle başladı. Ardından 2017’de mekanların hikayesini müzikle anlattığı canlı kayıt projesi “Sürmekan” kapsamında Dereboyu ve Humble Jungle şarkılarını yayınlayan Geeva Flava, bu projenin devamında deneysel yolculuğuna devam ettiği müzikal fasiküller olan “Botanik #1” ve “Kinetik #2” isminde iki kısa çaları sırasıyla 2018 ve 2019 yıllarında takipçileriyle buluşturdu. 2019 yılında Tavşantepe Metrosu adlı parçalarına çektikleri klibi, 2020 yılında ise müzikal spektrumuna elektronik öğeleri kattığı “Telve” isimli teklisini yayınladı. Aynı yıl pandemiyle beraber çalışmalarını yoğunlaştırarak Hadal Zone isimli yeni albümünün çalışmalarını tamamladı. 10 parçadan oluşan albümle beraber çıkacak aynı isimdeki çizgi roman da projede yer alıyor. Geeva Flava 2021 yılının başında yeni EP projesi için bir araya geldi ve çalışmalarını sürdürmekte.

Geeva Flava ayrıca PSM Caz Festivali, IKSV Caz Festivali, Parklarda Caz, ODTÜ Alternatif Müzik Festivali, Offtown Festivali, Bilgi Yeni Müzik Festivali gibi pek çok festivalde sahne aldı; Zorlu PSM Touché, Salon IKSV, Arkaoda, Dam, Peyote, Bronx Pi, Mask, Fenerbahçe Parkı gibi sahnelerde performans gösterdi.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR