Ana SayfacazGenç Caz başvuruları 24 Mayıs'a kadar devam ediyor

Genç Caz başvuruları 24 Mayıs’a kadar devam ediyor

Bu yıl 26 Haziran’da başlayacak olan 28. İstanbul Caz Festivali kapsamındaki Genç Caz konserleri başvuruları 24 Mayıs’a kadar devam edecek.

Koşun cazcılar!

Genç Caz’a seçilen müzisyen ve topluluklar, festival kapsamında konser verme imkânı yakalayacak. Ayrıca bu yıl ilk kez Genç Caz müzisyenlerinin katılımıyla bir derleme albüm hazırlanarak Sony Music Türkiye ve İKSV etiketiyle dijital ortamda yayımlanacak. Başvurular için son gün 24 Mayıs Pazartesi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserleri için başvurular başladı. Festival kapsamında 19 yıldır devam eden Genç Caz, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 30 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Genç Caz müzisyenleri, şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz olarak gerçekleştirilen Parklarda Caz kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Genç Caz konserlerine katılmak ve Sony Music Türkiye ile İKSV etiketli albümde yer almak isteyen müzisyenler ve topluluklar, http://genccaz.iksv.org/ adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. Başvurular bu adreste yer alan online formu doldurarak yapılabilecek ve 24 Mayıs Pazartesi günü’ne kadar devam edecek.

genc caz iksv

İLK KEZ GENÇ CAZ ALBÜMÜ KAYDEDİLECEK

Bu yıl ilk defa Genç Caz konserlerine seçilecek isimler, Sony Music Türkiye ve İKSV işbirliğiyle dijital platformlarda yayınlanacak albümde de yer almaya hak kazanacak. Genç Caz Seçici Kurulu’nun başvurular arasından belirleyeceği 10 topluluk, 6 Haziran’da Salon İKSV’de yapılacak değerlendirme konserine katılacak. İKSV Youtube sayfasından da canlı yayımlanacak değerlendirme konserindeki performanslar kayda alınarak derleme bir albüme dönüştürülecek. Albüm kayıtlarının mix ve mastering aşamaları Babajim İstanbul Stüdyoları tarafından gerçekleştirilecek.

19 yıldır caz ve benzeri müzik türlerine ilgi duyan genç müzisyenleri destekleyerek profesyonel müzik dünyasına hazırlayan İstanbul Caz Festivali, Sony Music Türkiye ile başlattığı bu yeni işbirliğiyle yeni müzik ve eser üretimini de teşvik etmeyi amaçlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR