Ana SayfaEtkinliklerGenç kadın müzisyenlere atölye programı

Genç kadın müzisyenlere atölye programı

Beats By Girlz Türkiye’nin düzenlediği ve Türkiye’den kariyerinin henüz başındaki bütün genç kadın müzisyenlere açık olacak atölye ve mentorluk programı ‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ için başvurular başladı.

British Council Türkiye’nin Kültürde Kadın Gücü Destek Programı kapsamında hayata geçirilecek program, genç kadınların kimi zaman kısıtlandığı, kimi zaman da özgür hissettikleri şehir yaşamlarını müzikle ifade edebilmelerini ve yaşadıkları şehrin seslerinden ilhâm alarak kendi müziklerini yaratmalarını hedefliyor.

Türkiye’den bütün genç kadın müzisyenlere açık olacak başvurular arasından seçilecek 20 katılımcı, 22 Ocak – 25 Şubat 2022 tarihlerinde hem çevrimiçi hem de İstanbul’da fiziki koşullarda gerçekleşecek program ile, ses tasarımının temel ilkelerinin öğretileceği atölye ve mentorluk oturumlarına ücretsiz katılma şansını yakalayacaklar.

Benim Şehrim Benim Sesim 02 1

ALBÜM VE CANLI PERFORMANS FIRSATI 

Birleşik Krallık’tan bağımsız müzisyen, ses tasarımcısı, müzik yapımcısı ve eğitmen Mandy Wigby ile Beats By Girlz Türkiye’nin kurucusu da olan İstanbul merkezli müzisyen, müzik yapımcısı ve ses tasarımcısı Beril Sarıaltun’un eğitmenliği ve mentorluğunda gerçekleşecek programa katılanlar ayrıca, Mart 2022’de yapılacak WOW – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul kapsamında canlı performans sunacak ve özgün bestelerinden oluşan ortak bir albüm de yayınlayacaklar.

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ için başvurular 22 Aralık’ta sona erecek ve Beats By Girlz Türkiye ile British Council Türkiye’nin internet sitelerinden yapılabilecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR