En eğlenceli zamanlarımızı beraber geçirebileceğimiz ya da moralimiz bozuk olduğunda bizi neşelendirecek yakın bir arkadaşa hepimizin ihtiyacı var! Müzik dünyasının starları için de bu durum farklı değil. 🙂 Gelin hep birlikte gerçek hayatlarında da aralarından su sızmayan müzisyenlere bakalım…

Selena Gomez ve Taylor Swift

selenavetaylor

Kariyerleri boyunca birbirini desteklemekten asla vazgeçmeyen ikilinin tanışması 2005 yılına kadar dayanıyor. Selena’ya bir radyo programında Taylor’la nasıl tanıştıkları sorulduğunda ikisinin de o dönem Jonas kardeşlerle çıktığını ve bu vesileyle tanıştıklarını söylemişti. İkili tanışır tanışmaz kaynaşmış.

James Blunt ve Ed Sheeran

jamesbluntedsheeran

Ed Sheeran, James Blunt’ın gitar çalmayı öğrendiği yıl doğdu. Yine de yolları kesişti ve çok yakın arkadaş oldular. James, Ed’e kariyerine başlaması için ilham verdi, Ed ise James’in geri dönüşünü başlattı. The Sun’a konuşan Ed, “James benim için bir erkek kardeş gibidir” demişti. Aynı zamanda Ed, James’in oğlunun vaftiz babası.

Harun Tekin ve Koray Candemir

harunkoray2

Türkiye’nin rock müzik sahnesine yön veren Harun Tekin ve Koray Candemir aynı tutkulara sahip iki eski arkadaş. Arkadaşlıkları kadar müziklerini de paylaşan ikilinin ”Şakalı Akustik” projesi de çok sevildi. Beraber şarkılar söyleyip çalarken, uzunca ettikleri samimi sohbetle de bize ne kadar uyumlu olduklarını gösteriyorlar.

Elton John ve Eminem

eltonjohneminem

Eminem’in müzik endüstrisindeki birçok kişiyle anlaşmazlıklar yaşadığı bilinse de Elton John ile uzun süredir devam eden sıkı bir arkadaşlık ilişkisi var. Eminem ve Elton John arasındaki dostluk, 2001’de ikilinin Grammy Ödülleri’nde ”Stan” şarkısını seslendirmesiyle başladı. Elton, Eminem ile olan arkadaşlığı hakkında yorum yaparken, ” O günden beri harika arkadaşız. O harika bir adam” demişti.

Can Temiz ve Can Bonomo

canbonomocantemiz

Uzun yıllardır yakın arkadaş olan Can Temiz ve Can Bonomo’nun samimiyeti beraber yer aldıkları ”O Tarz Mı?” podcastinde de kendini belli ediyor. 🙂 Aynı zamanda beraber müzik de yapan sıkı dostlar, 5 Mayıs 2021’de şarkıları Misafir’i yayınlamışlardı.

Miley Cyrus ve Ariana Grande

mileyveariana

Miley ve Ariana ikilisi 2014 MTV Video Müzik Ödülleri’nde tanıştı ve o zamandan beri de çok yakın arkadaşlar. Yıllar boyunca verdikleri röportajlarda birbirleri hakkında her zaman güzel şeyler söylediler ve birbirlerinin iyi ve kötü zamanlarında hep destek oldular. Bir çok kez de beraber sahne aldılar. Ariana, Miley’e bir demet çiçek göndermiş ve el yazısıyla yazılmış bir not eklemişti: “Seni çok seviyorum. Kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim.”

Ezhel ve Murda

ezhelmurda

Ezhel ve Murda ikilisi ilk olarak müzik yapmak için bir araya geldi ve o gün bugündür aralarında çok güçlü bir bağ var. Murda, Türkiye’deki rap macerasını başlatmasında Ezhel’in büyük bir payı olduğunu her zaman açık bir şekilde söylüyor. ”O olmasaydı bunların hiçbiri olmazdı” diyen Murda, Ezhel’i ‘can dostu’ olarak görüyor. E tabii ki Ezhel de onu. 🙂

Ege Çubukçu, Ferman Akgül ve Hayko Cepkin

haykofermanege

Müzik dünyasının en eski ve en başarılı isimlerinden oluşan bu üçlünün arkadaşlığı yıllar öncesine dayanıyor. Beraberken gerçekten çok eğleniyorlar gibi gözüküyor!

Hatta Hayko komik bir tweet’inde Ferman’dan ”Çok ünlü sevdiğim şahane sanatçı” diye bahsediyor. 🙂

Şehinşah ve Hidra

hidraşehinşah

Türkçe rap sahnesinin en başarılı isimlerinden Şehinşah ve Hidra, hem müzik kariyerlerinde hem de kişisel hayatlarında birbirlerinin gerçek bir destekçisi. Şehinşah’a Instagram storylerinde ”Arkadaşlarını nasıl seçiyorsun?” diye sorulduğunda, ”Yüzüme gülüp arkamda saklanmaması gerekli. Bir de karşılıklı sadakat şart” şeklinde cevap vermişti.

Doja Cat ve Saweetie

dojavesaweetie

Ortak arkadaşları aracılığıyla tanışan Doja Cat ve Saweetie ikilisi, 2021 yılında beraber ”Best Friends” adlı şarkıyı çıkardı ve bu şarkı tüm yakın arkadaşların marşı haline geldi. Saweetie, Extra TV’ye verdiği bir röportajda Doja için “İşlerinin her zaman hayranı oldum, çok sıkı çalışıyor ve yetenekli” demişti.

Ryan Gosling ve Justin Timberlake

ryanvejustin

Ryan Gosling ve Justin Timberlake sadece yakın arkadaş değil, onlar aynı zamanda çocukluk arkadaşı! İkili 1990’ların başında bir dizi setinde tanışmış. 2011’de The Ellen DeGeneres Show’daki röportajı sırasında Justin Timberlake, o dönemde annesinin Ryan Gosling’in altı aylığına yasal vasisi olduğunu da söylemişti. Onlar için artık ‘aile’ diyebilir miyiz?

Adam Levine ve John Legend

adamlevinejohnlegend

Adam Levine ve John Legend çok uzun süredir yakın arkadaş. Levine, Entertainment Tonight ile yaptığı röportajda John’dan şöyle bahsediyor: “John harika. Onu uzun zamandır tanıyorum ve çok yetenekli. Aynı zamanda bu dünyada geçinmesi en kolay insan. John, insanların fark ettiğinden çok daha dışa dönük, yumuşak ve sakin.”

Arda Kemirgent, Kaan Boşnak ve Tolga Akdoğan

ardakaantolga

Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimleri, birbirlerini her daim destekliyor. Zaman zaman aynı sahneyi paylaşmaktan da büyük zevk duyuyorlar.

David Bowie ve Iggy Pop

davidiggy

70’lerin en büyük müzik ikonlarından David Bowie ve Iggy Pop aynı zamanda çok yakın arkadaştı. İkili 1970’lerin başında Bowie, The Stooges’ın 1973 tarihli Raw Power’ı üretmeye başladığında tanıştı. Şöhret ve uyuşturucu sorunlarıyla dolu yakın ilişkileri yıllarca devam ederken, 1976’da birlikte Berlin’e taşındılar ve çeşitli projeler için işbirliği yaptılar.