Ana SayfaalternatifGlasxs'ın yeni personası Melis Uslu'dan "Vampirler Zombiler"

Glasxs’ın yeni personası Melis Uslu’dan “Vampirler Zombiler”

Melis Uslu, Londra merkezli müzisyen Glasxs’in yeni personası/yan projesi. “Vampirler Zombiler” de bu projeden yayınlanan ilk şarkı.

Glasxs’in yeni personası Melis Uslu’nun cadılar bayramı için özel yaptığı şarkısı “Vampirler Zombiler”, dinleyiciyi korku tünelinde 3 dakika 6 saniyelik bir yolculuğa çıkarıyor. Şarkıda Grey Owl (İnanç Yılmaz)’ın ürkütücü basları, kötücül kont Drakula kahkahaları, ıslıklar, tüm vampirler, zombiler, kurtadamlar, baykuşlar, şarkıyı ele geçiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BmH6WlxfGus&ab_channel=Glasxs

Glasxs Londra’da doğa ile robotları bir araya getiren bir müzisyen ve prodüktördür. Bas gitarlarda Grey Owl ile, görsel projelerinde Orçun Can ile çalışmaktadır. Manga’nın davulcusu Özgür Can Öney de bazı konserlerde eşlik etmektedir. Radiohead, James Blake, Portishead, Lykke Li gibi isimlerden ilham alan Glasxs’in prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü Planet Reverse Ekim 2016’da çıkmıştır ve pek çok yılın albümü listesinde yerini almıştır. Bir Mehmet Güreli şarkısı olan “Kimse Bilmez” yorumu ile de yerli sahnede ses getiren Glasxs, Saarbach Gallery Berlin, 93 Feet East London, Salon IKSV, Beehive Bow London, Peyote, Kadıköy Sahne, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir, Bronx gibi mekanlarda konserler vermiş; Londra’da Women of Electronica, Brockley Max Festivali ve PureGold Fest’in yanı sıra İstanbul Caz Festivali, Nilüfer Müzik Festivali, Indiecity V Festival ve IKSV Kanyon Cuma Sahnesi, Kıyı Müzik Radiohead Günü gibi festival ve etkinliklerde de sahne almıştır. 2018 itibariyle Sony Müzik sanatçısı olan Glasxs’in Türkçe ikinci albümü Mavi Toz Ormanda Epic Istanbul etiketiyle çıkmış ve yine pek çok yılın albümü listesine girmiştir. “Yemen Türküsü” yorumu ile Söz dizisinde de yer alan Glasxs, Sony Müzik, Epic Istanbul etiketiyle çıkan teklileri “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” ve “Space is the Place” için başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirmiştir. Glasxs’in son teklisi, Sezen Aksu’nun “Seni Kimler Aldı” şarkısına getirdiği yorum, Epic Istanbul etiketiyle Haziran 2020’de çıkmıştır. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR