Ana SayfaenstrümantalGökhan Kırdar'dan iyileştiren şarkılar

Gökhan Kırdar’dan iyileştiren şarkılar

Ünlü müzisyen Gökhan Kırdar, SkyGen adını verdiği projeyle, Korona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiğini savunduğu bir frekans meditasyon eseri hayata geçirdi.

Müzikle yapılan tedavi, eski dönemlerden beri insanların ruhsal ve fiziksel birçok hastalıkla baş etmesi için kullanılan bir yöntem. Osmanlı’nın en önemli tıp fakültelerinden biri olan II. Beyazıd Külliyesi’nde de müzikle olan tedavinin pek çok örneğiyle karşılaşmamız mümkün.

SkyGen projesi içinde Gökhan Kırdar’ın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini iddia ettiği pek çok şarkıya yer veriyor. Kırdar’ın resmi YouTube kanalı içinde yer alan meditasyon eserlerinin kulaklıkla en az 20 dakika dinlenilmesinin iyileşme hızında tamamlayıcı bir yöntem olduğu savunuluyor.

Bu eserler kanser, kalp, diyabet gibi kronik hastalıklardan depresyon ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklara; Parkinson, menenjit gibi sinir sistemi hastalıklarından kolera ve ülser gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalık için kullanılabiliyor.

Sanatçı bu proje kapsamındaki ilk eserini Korona virüsle savaşmak için bağışıklık sistemine yönelik olarak YouTube’da yayınladı.

https://www.youtube.com/watch?v=rjTiXK537AY
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR