Ana SayfaDünyadanAlkışlar sana: Gorillaz 20. yaşını kutluyor!

Alkışlar sana: Gorillaz 20. yaşını kutluyor!

İngiliz müzik grubu Blur’un solisti Damon Albarn ile Tank Girl gibi çizgi romanların yaratıcısı Jamie Hewlett’in önderliğinde kurulan Gorillaz 20’inci yaşını kutluyor! 

Kulaklarımıza inanamıyor, hafızamızı tekrar tekrar yokluyoruz. Gorillaz’ın ne zaman kurulduğunu hatırlıyorsanız, biraz “olgunsunuz” diyebiliriz artık.

Woo-hooo!

İlk albümleri Gorillaz’ı 2001 yılında yayınlayan ve dünya çapında 6 milyon satarak “En çok satan sanal grup” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Gorillaz, 20’inci yıllarına özel bir mesaj yayınladı.

OYUNCAK MAKET Mİ İSTERSİNİZ, ÇALMA LİSTESİ Mİ? 

Yıllar boyunca 7 albümde, Bobby Womack, Snoop Dogg, De La Soul, Grace Jones, MF Doom gibi efsanelerin yer aldığı şarkılarla adeta gövde gösterisi yapan Gorillaz’dan Murdoc Niccals şunları söyledi:

“Çok yoruldum. 20 yıl, oyunun zirvesinde olmak için uzun bir süre ve burada net olalım, her şeyi birarada tutmak tek kişilik bir iş. Pek çok isim hakkında tartışılıyor, bir sürü taklitçi var. Ama sadece bir Murdoc Niccals var. Bir eski sevgilimin dediği gibi, elmas taklidi dünyasında elmas olmak zor.”

Gorillaz, 20’inci yılları şerefine Spotify’da bir çalma listesi hazırladı. Ayrıca ekibin oyuncak maketleri de satışa sunuldu. Ekibin kendi markası G-Foot yakında satışa sunulacak. Ayrıca Gorillaz’ın Fred Perry’yle olan işbirliği de yakında hayranlarla buluşacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR