Ana SayfaHaberlerGorillaz’dan “Cracker Island”a 5 yeni şarkı!

Gorillaz’dan “Cracker Island”a 5 yeni şarkı!

Gorillaz henüz üç gün önce yayınladığı yeni albümü “Cracker Island” için 5 yeni şarkının daha yer aldığı bir deluxe edisyon yayınladı.

Her yeni işleriyle bir kez daha neden vazgeçilmezimiz olduklarını hatırlatan sanal grup Gorillaz geçtiğimiz cuma günü sekizinci stüdyo albümleri “Cracker Island”ı yayınlamıştı. Uzun süredir beklenen yeni albüm şimdiden müzikseverler ve eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu reaksiyonlar almışken bugün gruptan bir sürpriz geldi. İkisi albümde yer alan şarkıların farklı mixleri olmak üzere 5 yeni şarkının dahil edildiği “Cracker Island”ın deluxe edisyonu yayınlandı.

Yıllardır birçok efsane müzisyenle işbirliği yapan Gorillaz bu albümde de birbirinden değerli isimleri ağırladı. Rock müzik tarihinin yaşayan efsanelerinden Stevie Nicks’in vokallerinde Damon Albarn’a eşlik ettiği ‘Oil’ başta olmak üzere Beck’li ‘Possession Island’, Tame Impala ve Bootie Brown’lı ‘New Gold’ ve Thundercat’in eşlik ettiği albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı öne çıkıyor.

Bugün yayınlanan yeni deluxe edisyonda ’New Gold’ ve Adeleye Omotayo’nun yer aldığı ‘Silent Running’ şarkılarının yeni remixleri haricinde daha önce yayınlanmamış üç yeni yer alıyor: Del The Funk Homosapien’in eşlik ettiği ‘Captain Chicken’, MC Bin Laden’li ‘Controllah’ ve daha önce grupla defalarca birlikte çalışan De La Soul’un yer aldığı ‘Crocodillaz’ ilk kez bugün müzikseverlerle buluştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR