Ana SayfaalternatifGörkem Karabudak'tan solo single: "Akılsız Başın Sürgünü"

Görkem Karabudak’tan solo single: “Akılsız Başın Sürgünü”

Bir dönemin en sağlam ekiplerinden Çilekeş elemanlarından, prodüktör kimliğiyle de tanıdığımız Görkem Karabudak ilk solo single’ı “Akılsız Başın Sürgünü” için geri sayımda. 

Yaratıcılarından olduğu Çilekeş ve Bubituzak gruplarının yanısıra, Gaye Su Akyol, Korhan Futacı & Kara Orkestra ve Yasemin Mori gibi isimlerle yapmış olduğu albüm/sahne çalışmalarıyla tanınan Görkem Karabudak, uzun bir aradan sonra tekrar mikrofonun başına geçerek, beklenen solo projesinin ilk teklisini 12 Mart Cuma günü yayınlıyor.

Prodüktör, enstrümanist, şarkıcı, besteci/söz yazarı ve aranjör olarak adından sıkça söz ettiren Karabudak, “Akılsız Başın Sürgünü” ile 2021 sonuna kadar seri tekliler halinde yayınlayacağı kısaçalarının açılışını yapıyor.

Şarkı, sanatçının bugüne dek yaptığı birbirinden farklı işlerden izler taşımakla birlikte, zengin kompozisyonu ve sinematik orkestrasyonu ile yepyeni fikir ve hikayelerin de sinyalini veriyor. Neo-psychedelic rock, synth pop ve glitch tınılarının yer yer orkestral öğelerle harmanlandığı şarkı, hipnotik etkisi ve akıcı formuyla dinleyicinin yakasını finale kadar bırakmayan karanlık bir girdabı andırıyor.

Karabudak ayrıca Nihil Piraye, Selin Baycan ve Gren’le de birlikte çalıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR