Ana SayfarapGramafonia'dan yeni albüm: Global Bando

Gramafonia’dan yeni albüm: Global Bando

Hiphop müziğin yükselen ismi Gramafonia’nın yeni albümü Global Bando, Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınlandı.

Gramafonia’nın “Global” bir distopyada çok sesli bir “bando” olarak nitelediği yeni albümü Global Bando yayınlandı.

Alt tabakaya, direnişe ve sisteme kafasını taktığını söyleyen Gramafonia yeni albümünde, bu direniş hikayesini insanların ruhunu okşayacak şekilde dışarı yansıtıyor. A’dan Z’ye her şarkının hem teknik hem ruhani olarak başarıyla ortaya koyulduğu bu albüm aynı zamanda sanatçının gelecekte yapacaklarının bir teminatı.

“İstanbul”, albümdeki diğer şarkılar kadar uzun değil. Şarkıların kısa tutulmasının sebebi hızlı tüketime alışmış dejenere topluma bir tepki niteliğinde. Gramafonia aynı zamanda şarkıların hiç bitmeyen bir tat bırakmasını ve özümsenmesini istediğini de belirtiyor. Kendisinden parçalar taşıyan şarkı, ruhu dinlendirirken bir yandan da farkındalığa sürükleyen, duygusal, çarpıcı ve dinamik bir yolculuk.

Müzik geçmişine bakıldığında çoğunlukla sert olarak tanımlanabilecek şarkılar yaptığının farkında olduğunu söyleyen Gramafonia her şehrin kendisine farklı ruh halleri ve perspektifler kattığını da ekliyor. Global Bando’nun dinleyicilerini içsel bir serüvene sürükleyeceğini belirten sanatçının önerisi şarkıların gece dinlenilmesi.

Parçası olduğu pek çok toplama albümle ve geçtiğimiz yıl çıkardığı “Asparagas” isimli teklisiyle adını duyuran Gramafonia, asıl adıyla Önder Kılınç, 2012 yılında Diren Müzik adlı toplama albümünde yaptığı “Yeşil Sermaye” şarkısıyla İstanbul sahneleriyle tanıştı. Hiphop kültürüne dayalı müziğini farklı soundlar ve janralardan beslenerek geliştiren MC, DJ ve prodüktör Gramafonia, nitelikli müziğin gelişimi için direnmekte ve her geçen gün bu yolda adımlar atmaya devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR