Ana SayfaHaberlerGren'den 11 yıl sonra yeni albüm geliyor: Mevsimsiz İklimler

Gren’den 11 yıl sonra yeni albüm geliyor: Mevsimsiz İklimler

Türkçe rock müziğin unutulmayan ekiplerinden Gren, 11 yıl sonra Mevsimsiz İklimler adını verdikleri yeni albümlerini Ferment Records etiketiyle yayınlamaya hazırlanıyor.

23 Ekim’de “Son Günüm” adlı şarkısıyla 11 yıl sonra ilk defa yeni müzik yayımlamış olan Gren, 4 Aralık Cuma “Geri Dönmez” adlı ikinci teklisini yayınlıyor.

Albümden ilk video klip şarkısı da olan “Geri Dönmez” aynı zamanda grubun 11 Aralık Cuma tarihinde çıkacak olan 9 şarkılık Mevsimsiz İklimler adlı albümünün ikinci şarkısı. Albüm kapağını da dinleyicileriyle paylaşan Gren, geçtiğimiz günlerde Instagram hesaplarından Metallica, Rammstein, Slayer gibi grupların ülkemizde konser verdiği Sonisphere festivalinde çalmış, bu anılarını da şu sözlerle yad etmişti:

“10 sene önce tam bu tarihte ülkemizin gördüğü en büyük sert müzik festivalinde müthiş bir heyecan ve gururla yer almıştık. Bugün, tam 10 sene önce nerede olduğumuzu ve ne yaptığımızı anarken, bir yandan da 2009 çıkışlı albümümüzden sonra ilk kayıtlı ve yepyeni müziğimizi sizlere sunacak olmanın tarif edilemez heyecanını yaşıyoruz. İçerisinde bazı eski yol arkadaşlarımızın tekrar bizimle olduğu ve aramıza yeni bazılarının katıldığı, oldukça yoğun ama çok tatmin edici bu sürecin ardından albümün sonbaharda Ferment Records tarafından yayınlanacağını duyuruyoruz. Önümüzdeki günlerde grupla ve albümle ilgili paylaşacağımız yeni bilgiler için bizi yakından takip etmeye lütfen devam edin. Bu zor ve tuhaf senenin kalan yarısında, hepimizin kalbine ve ruhuna hitap edecek müzikal bir yolculuğa sizlerle birlikte çıkmak üzere geri sayımımızı başlatıyoruz!”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR