Ana SayfaHaberlerGripin içini döküyor: 'İçinde Tutma'

Gripin içini döküyor: ‘İçinde Tutma’

Türkçe rock müziğin en sevilen gruplarından Gripin yeni bir tekliyle müzikseverlerin karşısına çıktı. ‘İçinde Tutma’ adını taşıyan şarkı, en az kendisi kadar ilgi çekici videosunu da bu sabah yayınladı.

20 yılı aşan kariyerleri boyunca popüler Türkçe müziğin her dönemine dilimize dolanan bir şarkı bırakabilmiş özel gruplardan Gripin şimdi o şarkılara bir yenisini daha ekliyor. Geçtiğimiz sene Kendimden Hallice ile yaptıkları iş birliğiyle karşımıza çıkan grup, bu sabah yayınladıkları teklileri İçinde Tutma’ ile hayranlarına o meşhur Gripin hit’lerini hatırlatıyor.

Birol Namoğlu’nun vokaliyle dile dökülen “Kime anlatsam, demlenmiş dertleri” satırıyla yalnızca bir kişinin değil birden fazla öznenin sözcüsü olan şarkı, “Susturmam içimi soğumadan, bir dünya adam ettiğini bulmayan” diye devam ediyor. Kolayca dile dolanan melodisi ve dinleyenden kolaylıkla empati bulan sözleriyle içinde bulunduğumuz günler düşünülünce ilaç gibi gelen bir şarkı İçinde Tutma’.

Şarkının sahip olduğu bu etki, yayınlanan müzik videosuyla daha da genişliyor. Gripin üyelerinin yanı sıra klipte görünen oyuncuların ülkenin gündeminden aşina olduğumuz üzere hepimizi temsil ettiği görülebilir. Bu yönüyle hem herkese seslenen hem de herkesin sesi olabilen şarkı açık bir manifestoymuş gibi hepimize İçinde Tutma’ diyor. Toplum olarak yaşadığımız tüm “demlenmiş dertlerimizden” bahsederken dinleyicilerine umut aşılayan şarkıyı uzun süre mırıldanmaya devam edeceğiz gibi duruyor: “Mazlumun ahı var, bir de her gecenin sabahı…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR