Ana SayfarapGrogi'den yeni EP: Ready to Vibe Pt.1 yayında

Grogi’den yeni EP: Ready to Vibe Pt.1 yayında

Yaptığı başarılı işlerle adından sıkça söz ettiren İzmirli rap sanatçısı Grogi, bu kez ilgi çekecek yeni bir çalışmayla dönüyor.

Yeni albümü Ready to Vibe‘ı her biri 7 şarkıdan oluşan 3 part halinde yayınlayacağını duyuran Grogi, bugün ilk part’ı dinleyiciyle buluşturdu.

Büyük bir New York ve Biggie hayranı olduğu bilinen Grogi, Basemode Records, Sony Music etiketiyle  yayınlanan  albümün ismini, The Notorious B.I.G. ‘ nin Ready to Die albümüne saygı tadında belirledi. Bugün ilk bölümü yayınlanan Ready to Vibe pt.1 EP’sinin kapağında ise graffiti sanatçısı High Hero imzası dikkat çekiyor.

İlk parttaki, 7 şarkıdan ikisi solo iken, diğer 5 şarkıda ise Grogi’ye Anıl Piyancı , Tahribad-ı İsyan, Fate Fat, Sehabe, Misha ve Burry Soprano eşlik ediyor.

Ready to Vibe pt.1′de yer alan tüm şarkıların klibi de olacağını duyuran Grogi, ilk klibini çıkış şarkısı “Dumanım Dağılır” a çekti. Yönetmenliğini İbrahim Gül, görüntü yönetmenliğini Alihan Aşı’nın üstlendiği klipte Grogi’ye oyunculuğuyla Serkan Şenalp eşlik ediyor.  Grogi, “Dumanım Dağılır” video klibinde geçmiş kızgınlıkları ve geçmişten gelen gölgesiyle yüzleşiyor, kendisini kapattığı, sessiz kaldığı, klipteki betimlemesi ile ‘kendi zincirlerini kendi taktığı’ bir döneme atıfta bulunuyor.

Klibin senaryosunu Carl Gustav Jung’ un Gölge Arketipi’nden esinlenerek yazan Grogi, insanın kendi gölgeleri ile olan savaşını kazanması için tek çözümün onlarla barışmak ve onlardan beslenmek olduğuna dikkat çekiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR