Ana SayfacazGüç Başar Gülle'nin yeni albümü Bensiz (Live) yayında

Güç Başar Gülle’nin yeni albümü Bensiz (Live) yayında

Besteci, müzik teorisyeni ve performans sanatçısı Güç Başar Gülle’nin yeni albümü Bensiz (Live) MEYPOM etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.

Sanatçı, 2013 yılında yayınladığı Bensiz albümünün Borusan Müzik Evi’ndeki canlı konser kayıtlarından oluşan yeni albümü Bensiz (Live)‘ı, yapıtlarına imza koymayan Orta Çağ sanatçılarına ithaf ederek, günümüz “ben” kavramına farklı bir soru ile yaklaşıyor. Klasik, caz, latin ve flamenko etkilerinin hissedildiği Bensiz (Live) albümündeki tüm eserlerin müzik ve düzenlemesi Güç Başar Gülle’ye ait. Albümün, Aykun Tasciian tarafından çekilen konser kayıtlarından oluşan klipleri, MEYPOM YouTube kanalında yayında.

https://www.youtube.com/watch?v=0ybCyq1bl54&ab_channel=MEYPOM

Güç Başar Gülle yeni albümünü, “Kendisiyle bütünleşme niyeti taşıyan bir müzisyenin kendisini tecrit etme hikayesi” olarak anlatıyor. Sanatçı, “Bir şeyin kendisinden çok türevini yaşadığımız bu dönem bizi kendimizden o kadar uzak bir yere taşıdı ki, sonunda illüzyon benliğimiz bizi ele geçirdi. Kendimize uzaklığın vicdan sızısıyla her fırsatta “ben” der olduk.” diyerek albümün temel noktasını açıklıyor. Bensiz (Live) albümünde, gitarda Güç Başar Gülle ve kontrbasta Volkan Hürsever yer alıyor. Albümün kaydı Alper Mat, mix ve mastering’i ise Cem Çatık tarafından yapıldı. Fotoğraflar ve kapak tasarımı Aykun Tasciian imzası taşıyor.

Berklee Müzik Okulu’nu iki yılda tamamlayan, BBC Senfoni ve ünlü müzik şirketi ECM tarafından yürütülen projelere, Toronto Üniversitesi, Berklee Valencia gibi önemli okullara davet edilen, Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere ve Fransa’daki birçok önemli müzik festivallerinde yer alan Güç Başar Gülle’nin yeni albümü Bensiz (Live) tüm dijital platformlarda yayında.

BANNER 8
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR