Ana SayfaMüzikGüneş: "Elimden gelebilecek en iyi şeyi yapmak istedim."

Güneş: “Elimden gelebilecek en iyi şeyi yapmak istedim.”

Güneş, depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek amacıyla “S.O.S.: Sesim Olsun Sesin” adını taşıyan konserini Volkswagen Arena’da 11 Mart akşamı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Ati242, Bege, Eno, Elif, Kök$VL, Lvbel C5, Mavi, Reckol, Sansar Salvo, Sefo, Şam, Şanışer & Sokrat ST, Şehinşah ve Tuhan’nin de sahne alacağı konserin moderatörlüğünü ise Heja üstlenecek. Bilet gelirlerinin tamamının AHPAB Derneği’ne aktarılacağını duyuran Güneş ile bu konsere dair bir söyleşi gerçekleştirdik.

Konserini yardım konserine çevirme fikri nasıl doğdu?
Yaptığımız ufak tefek yardımlar bi noktada yetersiz kalıyor. Elimden gelebilecek en iyi şeyi yapmak istedim. Şanslıyım ki tüm ekibim de aynı fikirde. Bu yüzden aylardır kurguladığımız bu organizasyonu hiç düşünmeden bu yardım konserine dönüştürebildik.

“Ne konseri ya şimdi!” diye eleştirilmekten hiç korktun mu?
Korkacak bir şey yok, herkes aynı telaşla elinden gelen en iyi şekilde destek veriyor. Tekstilciler nasıl kıyafet üretip yardım yapıyorsa, ben de en iyi katkıyı müziğimle verebilirim. Davetimi geri çevirmeyen tüm sanatçılar da aynı düşünceyle düşünmeden katkı sağlamak istediler.

Akşam neler bekliyor katılımcıları ve bağış nereye nasıl gerçekleşecek?
Sanatçı dostlarımla en sevilen şarkılarımızı ortak bir amaçla seslendireceğimiz, yaşadığımız zorlu süreçte herkese biraz nefes ve umut olabilecek güzel bir gece olacak. Topladığımız tüm gelir hiçbir kesintiye uğramadan AHBAP Derneğine bağışlanacak.

Şu anda insanlar ikiye ayrılıyor; “hayat normale dönsün” diyenler ile “ne normali?!” diyenler şeklinde. Normale dönmeyelim diyenler her türlü kültür & sanat etkinliğine de karşı. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?
Yaşadığımız şey ne kadar normal ki hemen toparlanalım da eski akışa geri dönelim. Hepimizin iyileşmek için zaman ve dahasına ihtiyacı var. Bu noktada müziğin birleştirici ve iyileştirici bir gücü olduğuna inanıyorum. Sadece haksızlık olduğunu düşündüğüm şey, herkes bir noktada işlerine dönebiliyorken bizlerin bu şekilde tepki görmesi.

Kaç kişilik bir ekip çalışıyor perde arkasında? Bizleri neler bekliyor? Hangi sanatçılar konserde sahne alacak?
Konser günü 50 kişilik bir grup olarak sahada olacağız. Sahada gönüllü olarak çalışmak isteyenlerde bizlere ulaştılar, sayılar gitgide artarak devam ediyor diyebilirim. Konserde ulusal ve uluslararası sanatçıların katılımı bizleri bekliyor olacak. Şu an sahnede Heja moderatörlüğünde; Ben, Ati242, Bege, Eno, Elif, Kök$VL, Lvbel C5, Mavi, Reckol, Sansar Salvo, Sefo, Şam, Şanışer & Sokrat ST, Şehinşah ve Tuhan olacağız. Biletleri NFT formatına çevirdik farklı bağış biletleri oluşturduk. %0 komisyon ile bilet gelirlerinin tamamını AHBAP Derneği’ne bağışlamamızda büyük rol oynayacak. Katılım sağlamak isteyen herkesi www.turkishflava.io sayfasına bekliyorum.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Güneş (@g.unes)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR